Gimnazjaliści trudzili się na egzaminach a pozostali uczniowie przez trzy dni spędzili miło czas poza szkołą. Pierwszego dnia spotkaliśmy się na zajęciach dotyczących bajek i baśni. Naszym gościem była pani Beata Weber z Oddziału Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych PiMBPw Chełmży. Słuchaliśmy bajek i baśni czytanych przez panią Beatę, wykonywaliśmy różne zadania w grupach np. dobierz w pary postacie, ułóż puzzle, zgadnij kto to?(zagadki), zgadnij co to?(magiczny worek), zgadnij z jakiej bajki to melodia, skojarz jaka to bajka, rozwiąż quiz, segregowaliśmy nasiona (do bajki Kopciuszek),wypychaliśmy poduszki (do bajki Księżniczka na ziarnku grochu).Najwięcej jednak zabawy i śmiechu było podczas zabawy aktywizująco –ruchowej do bajki Kopciuszek. Każdy uczestnik na zakończenie otrzymał słodką niespodziankę za udział w spotkaniu. Organizatorem spotkania była pani Anna Zatorska.
W kolejnym dniu już po raz drugi odbyło się „Święto Czekolady”. W tym roku szkolnym gościliśmy w świetlicy terapeutycznej przy ulicy Tumskiej. Gospodarzami imprezy były panie Agnieszka Mysłowiecka i Katarzyna Pawlikowska. Dzień rozpoczęliśmy od prezentacji na temat historii powstania czekolady. Następnie w grupach zastanawialiśmy się nad wadami i zaletami czekolady. Uczniowie ozdabiali własnoręcznie ciasteczka czekoladą i słodkościami ( ciasteczka upiekła dla nas pani Ewelina Sadolewska ze swoim zespołem edukacyjno-terapeutycznym). Nad spalaniem kalorii czuwała również pani Ewelina, która nauczyła wszystkich „tańca czekoladowego”. Uczniowie wykonali projekty tortów z papieru, które zdobią szkolną galerię. Na zakończenie naszego święta degustowaliśmy czekoladę przy fontannie oraz konsumowaliśmy wyprodukowane słodkości. Dziękujemy Panu Markowi Wierzbowskiemu (za fontannę) oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc i wsparcie czekoladowego święta. Obiecaliśmy, że Święto Czekolady na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.
Trzeciego dnia odbyło się kolejne jużw tym roku szkolnym spotkanie „Bliżej Boga i Kościoła”. Uczniowie szkoły podstawowej, zespołów edukacyjno-terapeutycznych i szkoły przysposabiającej do pracy oglądali z bliska okazję zobaczyć naczynia liturgiczne oraz szaty, które odgrywają ważną rolę podczas Mszy Św., a szczególnie podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Był czas na refleksję i zadumę podczas wspólnej modlitwy i czas na zwiedzanie wnętrza bazyliki. Spotkanie zakończyło się w ogrodzie parafialnym przy wspólnym ognisku. Nie zabrakło zabaw ruchowych przygotowanych przez nauczycieli. Serdeczne podziękowania składamy ks. proboszczowi Krzysztofowi Badowskiemu za gościnę,a ks. Bartkowi za pomoc w przygotowaniu spotkania.