• ZASADY DOBREGO ZACHOWANIA

• Wczoraj uczniowie młodszych klas przypomnieli sobie ,,Zasady dobrego wychowania". Po zajęciach wyszliśmy z pewnością, że gdy zagoszczą one na stałe w naszych sercach, przekonamy się, że nasze życie będzie łagodniejsze i piękniejsze.

• Przygotowania do świąt

• Uwaga! Uwaga! Przygotowania do świąt ruszyły pełną parą. Klasa Ib branżowa pod okiem pani Anny Pruszyńskiej wypiekała pierniczki!

• Lekcja historii

• W poniedziałkowy poranek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach historycznych przygotowanych przez Panią Laurę Wollert w ramach akcji #BohaterONwTwojejSzkole2023.

Akcja ma na celu przybliżenie młodzieży historii Powstania Warszawskiego i upamiętnienie poległych w walkach żołnierzy. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą wydarzeniom z 1944 roku, a także wzięli udział w konkursie wiedzy na platformie Kahoot. Nasza młodzież wykazała się ogromnym zainteresowaniem historią Powstania Warszawskiego.

• Mistrzostwa Województwa Kujawsko-pomorskiego w Warcaby

• 21 listopada zorganizowaliśmy po raz XX Mistrzostwa Województwa Kujawsko-pomorskiego w Warcaby.

Dzięki uprzejmości Pana Artura Stankiewicza i współpracy z Chełmżyńskim Ośrodkiem Kultury, z ogromną radością, gościliśmy uczestników z placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku w mistrz Mistrzem został Pylak Mateusz reprezentant OSW nr 2 w Grudziądz. Drugie miejsce zajął Woitinowski Krystian również z OSW nr 2 w Grudziądzu, natomiast trzecie miejsce: Kosicki Michał reprezentujący naszą Szkołę.

Bardzo serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu tej imprezy: Powiat Toruński, Chełmżyński Ośrodek Kultury, Miasto Chełmża.

• ZAPROSZENIE

• Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję "Wariacji....." tym razem już Mikołajkowych, w czwartek 7 grudnia.

• Dary dla bezdomnych zwierząt

• Meldujemy, że dary zebrane z okazji Dnia Kundelka w ramach międzyszkolnego projektu edukacyjnego ,,Z integracją na wesoło" dotarły na miejsce, czyli do Schroniska dla Zwierząt Bezdomnych w Toruniu. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom obu szkół, którzy zaangażowali się w akcje. Szczególne podziękowania dla Pani Marzeny Ptasznik oraz uczniów SPdP za własnoręcznie uszyte legowiska i zabawki.

• Mistrzostwa szkoły w warcaby

• Dzisiaj odbyły się "Mistrzostwa Szkoły w Warcaby", które wyłoniły reprezentantów na Mistrzostwa Województwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przestrzeganie zasad Fair Play. Poniżej przedstawiamy listę zakwalifikowanych uczniów na Mistrzostwa Województwa:

Aaron Drozdowski

Dominik Parys

Sebastian Lis

Kuba Marszał

Tomasz Kosicki

Michał Kosicki

Oskar Jaskowski

Filip Czarnecki

Igor Jaskot

Kacper Snoch.

Gratulujemy!

• Warsztaty przyrodnicze

• W czwartek klasy IV - VIII SP uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych przez Klub Ekologiczny ,,Atmosfera" współpracujący ze Szkołą Leśną na Barbarce. W części warsztatowej uczniowie pogłębili wiedzę na temat ptaków oraz wykonali pracę plastyczną. Poza tym odbyły się podchody w terenie dotyczące znajomości ptaków. Był to wyjazd zorganizowany wraz ze szkolnym Stowarzyszeniem ,,Dobry Start".

• Informacja dotycząca przerwy w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych

• Na podstawie § 12  ust. 1 Rozporządzenia MEN z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2019 r. poz. 502 ze zm.)w roku szkolnym 2023/2024 okres przerwy w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 4 Specjalnej w Chełmży ustala się w terminie od 22 lipca 2024 r. do 16 sierpnia 2024 r.

• "Szkoła do hymnu"

• "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się wspólne śpiewanie hymnu w ramach Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego  11 listopada. W śpiewaniu brali udział nauczyciele uczniowie i pracownicy szkoły.

• Z WIZYTĄ NA ZAMKU W MALBORKU

• Za nami kolejny wyjazd zorganizowany przez Klub Obieżyświat i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Dobry Start". Tym razem uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Zamku w Malborku śladami Zakonu Krzyżackiego. Wyjazd ten był nawiązaniem do historii Chełmży i związków katedry chełmżyńskiej z zakonem krzyżackim. W wycieczce mogło wziąć tak dużo osób, dzięki wsparciu finansowym Rafał Lewandowski Radny Powiatu Toruńskiego.

• Zajęcia polisensoryczne

• Ogromną radość i mnóstwo pozytywnych wrażeń sprawiło uczniom klas I - III SP uczestnictwo w zajęciach polisensorycznych pt. "Jesienna przygoda". Zapraszamy na fotorelację.

• Ogłoszenie wyników konkursu "Jesienne impresje"

• Informujemy, że zwycięzcami konkursu fotograficznego "Jesienne impresje" zostali uczniowie klasy 6 ZET. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrodę główną w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej dla całego oddziału wykona AURA AGENCJA KREATYWNA.

• WARSZTATY DYNIOWE

• W październiku w świetlicy szkolnej odbywały się warsztaty ,,Dyniowe cuda”. Wykonane ozdoby uczniowie zabrali do swoich domów.

• "Z INTEGRACJĄ NA WESOŁO"

• W ramach międzyszkolnego projektu. „Z integracją na wesoło” przygotowaliśmy dla naszych sąsiadów: Szkoły Podstawowej nr 5, zajęcia propagujące komunikację wspomagającą i alternatywną. Uczestnicy dowiedzieli się, że w październiku mówimy o wszystkich osobach, które do porozumiewania korzystają z gestów i symboli. Dziękujemy za spotkanie!