• ZAPROSZENIE

• Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie GRUPY WSPARCIA DLA RODZICÓW,OPIEKUNÓW DZIECI W SPEKTRUM AUTYZMU.

• INSPIRUJĄCE SZKOLENIE

• Ostatni tydzień ferii spędziliśmy na poszerzaniu wiedzy. Nauczyciele naszego przedszkola wzięli udział w inspirującym szkoleniu dotyczącym alternatywnych metod komunikacji oraz obsługi programu „Mówik Print”. Dzięki temu nasi pedagodzy są jeszcze lepiej przygotowani do wsparcia rozwoju mowy i komunikacji naszych małych odkrywców!

• KAWA Z MISJĄ

• ,,Kawa z misją " to już tradycja w naszej szkole. W tegorocznej akcji udało się nam zebrać sporą sumkę, która wesprze zaprzyjaźnionego misjonarza z Zambii ks. Wojciecha Łapczyńskiego. W końcu certyfikat ,,Przyjaciele Afryki" zobowiązuje.

• "Zakochaj się w książce"

Walentynki to nie tylko czas miłości, ale także przyjaźni, radości i życzliwości.

Ten dzień przebiegał w naszej bibliotece pod hasłem "Zakochaj się w książce". Wybrana literatura została, dzięki współpracy z Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży Filia dla Dzieci i Młodzieży, wyeksponowana na wystawce. W walentynkowym wystroju biblioteki uczniowie z klas I-III SP z zaciekawieniem wysłuchali bajki pt. "Zakochany kundel". Dzieci mogły także sprawdzić swoją znajomość bajek w zabawie "Połącz w pary". Następnie dzieci wykonały serduszkową zakładkę do książki. Z kolei uczniowie klasy V SP i oddziałów ZET klas VI A, VI B wysłuchali wierszy o tematyce miłosnej polskich pisarzy. Wykonali śliczne zakładki do książki wsłuchując się w romantyczne melodie. Rozwiązywali także walentynkowe krzyżówki oraz wykreślanki.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, oczywiście serduszkowym cukierkiem.

Karnawał to wspaniały okres zimowych bali, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcją i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki. Dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. 7 lutego 2024 r. odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III SP, oddziałów ZET I-III AU oraz IV, zorganizowany przez wychowawców edukacji wczesnoszkolnej i naszej biblioteki. Dzieci przebrane były za bohaterów bajek i filmów. Były tańce, zabawy i oczywiście sesja zdjęciowa.

• BEZPIECZNE FERIE

• Ferie niebawem. Jesteśmy już przygotowani na zabawy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pomógł nam pan Michał Biegański.

• ZDROWO, BO WITAMINOWO

• Zdrowo, bo witaminowo - tak zakończyliśmy tydzień o tematyce prozdrowotnej, którego uwieńczeniem było samodzielne wykonanie 100 % soku pomarańczowego.

• POLISENSORYCZNY SPEKTAKL

• W dniu 31 stycznia 2024 r. odbył się w sali Snoezelen spektakl polisensoryczny pt. "Zimowe zabawy", w którym uczestniczyli uczniowie oddziałów ZET, klas I-III oraz IV SP. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły podczas pokazu angażując zmysły wzroku, dotyku, zapach i smaku. W spektaklu zostały zastosowane kreatywne zabawy i zimowe wiersze dla dzieci znanych polskich pisarzy. Zapraszamy do fotorelacji .

• ŚWIĘTO PIZZY

• Pizza Pizza Pizza o mamma mia 🍕🍕💪🍕🍕. Mimo, że święto pizzy już za nami to z opóźnieniem, ale pamiętamy. Nasi kucharze i pracownicy pomocniczy gastronomii wraz z Panią Anią Homziuk oraz Panem Jackiem Murawskim w pocie czoła przygotowali pizzę dla całej społeczności szkolnej. Każdy zakamarek szkolnych korytarzy pachniał oregano, mozzarellą i pomidorami. Prawdziwa uczta dla zmysłów a o apetycie uczniów nie wspomnimy.