• ZAPROSZENIE

• Już w przyszłym tygodniu zapraszamy w imieniu p. Moniki Klamann na wyjatkowe spotkanie z panią psycholog.

• KAWA Z MISJĄ

1. Apel o ciasto

Apel do Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły o włączenie się w kolejną edycję „Kawa z misją”.

Jak włączamy się w akcje ?

Należy upiec ciasto,  dostarczyć  je  6 lutego ( cały dzień ) lub 7 lutego do godz. 9.00 do szkoły , można przekazać go przy wejściu do szkoły.

1. Akcja „Kawa z misją”

7 lutego o godz. 11.00

przedszkolaków, uczniów z nauczycielami, pracowników, rodziców do kupna ciasta.

Koszt ciasta: 4 zł

Pomagamy podopiecznym ks. Wojtka w Zambii w Afryce.

Dla pierwszych klientów naszej misyjnej cukierenki niespodzianki.

Liczymy na Waszą Pomoc

• "Aktywna przerwa - na zdrowie"

• W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się cykliczne działania pod nazwą "Aktywna przerwa - na zdrowie". Na pierwszych zajęciach uczniowie podczas 15 minutowej przerwy brali udział w zabawie sportowej, która wywołała radość u wszystkich dzieci. Na drugim spotkaniu poznawaliśmy różnorodne bezkształtne, miękkie masy, którymi można świetnie się bawić stymulując swój układ dotykowy i rozwijając małą motorykę.

• Rozstrzygnięcie konkursu koron

• Nasi uczniowie i przedszkolaki przygotowali wraz ze swoimi rodzicami korony na Konkurs Koron. Podczas Orszaku Trzech Króli konkurs rozstrzygnięto. Paweł Murawski zdobył 3 miejsce a Patryk Moskal 2 miejsce w kategorii klas 4-6. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek. Gratulujemy!!!

• „Szkoła z misją”

• Miło jest poinformować całą społeczność szkolną, wszystkich pracowników, rodziców i sympatyków naszej szkoły, że otrzymaliśmy tytuł „Szkoła z misją” za działania na rzecz Afryki.   Dziękujemy za pomoc i liczymy na odzew w kolejnych działaniach, które będą w naszej szkole już w lutym, potem na przełomie marca i kwietnia.

• Warsztaty przyrodnicze

• Warsztaty przyrodnicze ,,Niezwykły świat zwierząt egzotycznych" wprowadziły uczniów w świat stawonogów i gadów. Zajęcia cieszyły się szerokim zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów jak i starszych. Podczas warsztatów uczniowie poznali wygląd, zwyczaje oraz sposoby dostosowania do środowiska. Zaprezentowane były skorpiony, modliszki, straszyki, patyczaki, wije, gekony i inne. Uczestnicy zajęć mieli okazję zobaczenia z bliska, a nawet dotknięcia wielu okazów.Warsztaty edukacyjne i kontakt ze zwierzętami egzotycznymi dały uczniom wiele pozytywnej energii.

• Przegląd Kolęd i Pastorałek

• W piątek 5 stycznia uczniowie klas I - IlI SP wzięli udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 3 w Chelmży. Udany występ nagrodzony został upominkami i wyróżnieniem.

• Świeć gwiazdeczko… i nie tylko

• W tradycji polskiej kolędujemy do 2.02. Zaprosiliśmy naszych uczniów i przedszkolaków na kolędowanie przy żłobku z parafialną  scholą dziecięcą. Na nasze zaproszenie odpowiedział tylko nasz przedszkolak Miłosz Wojciechowski ze swoim tatą. Podczas spotkania mieliśmy okazję pośpiewać znane i mniej znane kolędy, pastorałki. Z Miłoszem pokazaliśmy scholii dziecięcej kolędę  „Przybieżeli do Betlejem pasterze” z pokazywaniem. Była okazja do wspólnego grania i posłuchania akompaniamentu pana Leszka na gitarze. Na koniec była modlitwa i słodkie upominki dla uczestników spotkania od Pani Joli i od katechetek z naszej szkoły. Dziękujemy scholi za możliwość spotkania i kolędowania. Tacie Miłosza i Miłoszowi za przybycie i możliwość wspólnego przeżywania tego czasu, gdy śpiewamy kolędy dla małego Jezusa. Jednocześnie zachęcamy do udziału w różnego rodzaju akcjach.