• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Zakończenie roku szkolnego to czas radości, podsumowań i wzruszeń. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych podopiecznych za wyrozumiałość, wsparcie i zaangażowanie. Uroczyście żegnaliśmy nie tylko rok szkolny, ale również naszych wspaniałych absolwentów. Wszystkim życzymy udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły, a absolwentom szkoły branżowej i przysposabiającej udanego startu w dorosłe życie.

• OGÓLNO POLSKI DZIEŃ DOGOTERAPII/KYNOTERAPII

• Dziś Ogólnopolski Dzień Dogoterapii/Kynoterapii. Jest to terapia z udziałem psa specjalnie przygotowanego do tego rodzaju pracy. W naszej szkole pracuje cavisia Klementyna i labradorka Pola, wspierane przez Fado, Nalę, Tosię i od czasu do czasu- Kajtka Dużo zdrówka dla naszych piesków.

• SPOTKANIE W KLUBIE ABSOLWENTA

• Dzisiaj odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w Klubie Absolwenta. Pogoda odrobinę nam zmieniła plany, ale mimo to było przemiło. Była grillowana kiełbaska, karaoke, quiz "Jaka to melodia?" i zabawy rytmiczne z bum bum rurkami. Na koniec nie zabrakło też niespodzianek dla Naszych Absolwentów i nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia w Klubie w mijającym roku szkolnym. Wspaniałych wakacji dla Wszystkich !!!

• PODZĘKOWANIE

• Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i osobom, które pomogły do organizacji DNIA DZIECKA w naszej szkole: firmie OFERTA Toruń, panu Łukaszowi Gużyńskiemu-firma OLMAR, panu Pawłowi Sikorskiemu- firma NICOL CATERING, firmie UNIFREEZE Sp.z o.o., pani Karolinie Gniadek-Kujawskiej, panu Rafałowi Gajewskiemu -firma KMM, Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej w Chełmży, panu Dawidowi, Wojciechowskiemu- HOTEL COPERNICUS Toruń, Akademii Piłkarskiej GOL. Dzięki Wam ten dzień stał się dla dzieci niezwykłym, pełnym uśmiechów i beztroski przeżyciem.

• KONKURS MATEMATYCZNY

• W poniedziałek 5 czerwca odbył się konkurs matematyczny: "Matematyka wokół nas" dla uczniów klas IV-VIII SP. Było dużo emocji i łamania głów nad zagadkami logicznymi. Najpierw uczniowie rozwiązywali zadania w grupach, a następnie indywidualnie, korzystając z trzech kół ratunkowych: pomoc od przyjaciela, pół na pół i pomoc publiczności. Mistrzem z matematyki okazała się Nicola Zając z klasy VII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

• Turniej lekkoatletyczny "Zwinne Misie"

• 31.05.2023 roku najmłodsi reprezentanci naszej szkoły Na stadionie miejskim w Aleksandrowie Kujawskim wzięli udział w XVII Turnieju Lekkoatletycznym „Zwinne Misie”. Sześć drużyn z całego województwa walczyło o puchary.Oceniane były konkurencje drużynowe: rzut piłeczką palantową i piłką lekarską oraz skok w dal, a także zmagania indywidualne, a dokładnie bieg na 60 metrów. Wszyscy wrócili szczęśliwi z medalami na szyi.

• Seminarium eTwinning i Erasmus+

• W dniach 29-30 maja Nasi przedstawiciele Jolanta Welerowicz oraz dyrektor Grzegorz Sosnowski uczestniczyli w seminarium poświęconym programom eTwinning i Erasmus+. Programy skupiają się na współpracy szkół w Europie poprzez projekty online oraz mobilność edukacyjną-szkolenia nauczycieli i uczniów. Głównym celem seminarium było zaprezentowanie i omówienie sposobów wykorzystania programów eTwinning i Erasmus Plus w szkolnictwie zawodowym oraz identyfikacja potencjalnej synergii między tymi programami. Seminarium dostarczyło nam wartościowej wiedzy nt. procedur aplikacyjnych, tworzenia innowacyjnych projektów oraz mobilności i współpracy międzynarodowej. Czas na Europę.........

• OBCHODY DNIA DZIECKA

• DZIEŃ DZIECKA- święto małych i tych zupełnie już dużych dzieci.Cudowny czas, pełen fantastycznych niespodzianek. Dziś tylko urywki z tego wspaniałego dnia. Obserwujcie nas! Szczegółowa fotorelacja w jutrzejszym poście.

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT KATECHETYCZNY

• W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkolaki, uczniowie klas 1-6 i zet 1-6 brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym. Projekt zawierał zadania do wykonania . Wszyscy dzielnie pracowali a dowodem na to jest Certyfikat , który otrzymaliśmy za udział i pracę. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pomoc w realizacji zadań.

• MŁODE TALENTY

• W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w WOJEWÓDZKIM SPOTKANIU MŁODYCH TALENTÓW „Mam talent- potrafię się komunikować- zobacz jak?”, które odbyło się w KPSOSW w Toruniu. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności słowno- tanecznych przed zebraną publicznością. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni.