• W ŁÓDZKIM ORIENTARIUM

• Nasi uczniowie odwiedzili Orientarium Zoo w Łodzi. Mieli okazję poznać niespotykane gatunki zwierząt. Największą atrakcją była kąpiel słoni. Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni, żądni kolejnych przygód.

• WSZYSTKIM MAMOM

• Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu i samych radosnych chwil.

• PODSUMOWANIE PROJEKTU SCWEW

• W środę 24.05.2023 nauczyciele z naszej szkoły: Rafał Lewandowski, Magdalena Tomczyk, Anna Stasiak uczestniczyli w konferencji podsumowującej projekt „Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Toruniu. Od modelu do realizacji SCWEW w Dworze Artusa w Toruniu. Prelegenci podzielili się ze zgromadzonymi doświadczeniami i cennymi wskazówkami z projektu. Mamy nadzieję, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli je wykorzystać także w naszej szkole.

Na zdjęciu również Pan Andrzej Pabian, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Toruniu i Pani prof. UAM dr hab. Beata Jachimczak, która wygłosiła prelekcję „SCWEW jako rozwiązanie systemowe. Realna potrzeba czy chwilowa moda?”.

• WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MATKI

• Uczniowie zespołów edukacyjno -terapeutycznych wzięli udział w warsztatach plastycznych z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Nauczylismy się tworzyć ręcznie robione mydełka z naturalnych składników oraz przygotowaliśmy laurki. Samodzielnie wykonane prace będą niezapomnianym prezentem w dniu święta wszystkich Mam.

• POSZERZAMY OFERTĘ EDUKACYJNĄ

• Od września poszerzymy ofertę edukacyjną o nową terapię: "Trening audio-psycho-fonologiczny" w oparciu o metodę prof. Alfreda Tomatisa. Metoda ta jest ceniona za wysoką skuteczność w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach innowacji pedagogicznych Powiat Toruński zrefundował szkolenie dwóch terapeutek oraz zakupił zestaw "Uwaga słuchowa pro" o wartości ponad 100 tyś. złotych. Instruktorką terapii była skarbnica wiedzy o tej metodzie Astrid Vervoort z Atlantis vzw - Mozart Brain Lab nv oraz trenerka i terapeutka audio-psycho-fonologii Magdalena Raciniewska.

• KULINARNE ZAJĘCIA SPDP

• Fast foody dlaczego nie! Jak najbardziej - pod warunkiem, że zrobimy je sami ze zdrowych produktów. Dzisiaj uczniowie SPdP podczas zajęć kulinarnych mięli okazję sami takie zrobić no i skosztować. I jak ??? Pysznie.

• KONFERENCJA DLA RODZICÓW Z OBSZARU LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA ZIEMIA GOTYKU : "Autyzm wyzwaniem naszych czasów" zgromadziła znamienitych gości: rodziców naszych podopiecznych, Grupę Wsparcia dla Rodziców, Opiekunów Dzieci w Spektrum Autyzmu oraz wiele zainteresowanych problemem osób. W imieniu Starosty Toruńskiego głos zabrał Rafał Lewandowski Radny Powiatu Toruńskiego, a w imieniu Rady Miejskiej Chełmży p. Małgorzata Polikowska. Mieliśmy okazję do wysłuchania pięknych historii rodzin naszych wychowanków przedstawionych przez p. Monikę Klamann, p. Monikę Wilmanowicz oraz p. Łukasza Chmiela. Nasz utalentowany muzycznie uczeń Dawid Lewandowski uświetnił konferencję swoim wspaniałym występem. Terapeuci opowiedzieli o metodach wsparcia i pracy z osobami w spektrum autyzmu, a goście mogli uczestniczyć w spektaklu w sali snoezelen oraz zajęciach integracji sensorycznej.

• Z WIZYTĄ W ZESPOLE SZKÓŁ NR 19 W TORUNIU

• 10 maja gościliśmy w Zespole Szkół nr 19 w Toruniu. Nasi uczniowie uczestniczyli w VIII Wojewódzkim dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz obchodach 110 -lecia istnienia Zespołu Szkół nr 19 w Toruniu.

• IMIENINY SZKOŁY

• Imieniny szkoły to okazja do wesołego świętowania, spotkań z byłymi pracownikami, których szczególnie miło nam było gościć, oraz wspólnej zabawy. Uczniowie prezentowali atuty wybranych krajów Unii Europejskiej, bawiliśmy się na "Orliku" oraz zjedliśmy pyszny posiłek i słodką niespodziankę.

• KLUB ABSOLWENTA

• Czas, który spędzamy z sobą w ramach Klubu Absolwenta, niezmiennie wypełniony jest uśmiechem, przyjaznymi gestami i pracą. Tym razem wspólnie przygotowaliśmy kanapki z nowalijkami i nie tylko.

• "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO"

• "Witaj majowa jutrzenko" zabrzmiało dzisiaj w naszej szkole, a uczniowie VI klasy przybliżyli nam historię uchwalenia nsjstarszej konstytucji w Europie.

• KWIECIEŃ - MIESIĄC ŚWIADOMOŚĆ AUTYZMU

• Kwiecień - miesiąc świadomość autyzmu dobiega końca. W ramach działań propagujących wiedzę o autyzmie, nasze terapeutki zagościły w „Małym Przedszkolu”.

Dzieci miały okazje wziąć udział w warsztatach sensorycznych, poznać metody AAC i dobrze się przy tym bawić.

Pamiętajmy każdy jest rożny ale nasze potrzeby są podobne!

Dziękujemy za zaproszenie!

• ODWIEDZINY BIBLIOTEKI

• W dniu 24 kwietnia 2023 r. uczniowie z oddziałów 4-8 ZET i SPDP odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Prejsa w Chełmży, Filię dla Dzieci i Młodzieży. Celem spotkania była promocja czytelnictwa i wydarzeń kulturalnych pt. Biblioteka - dużo więcej niż tylko książki. Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość poznania wszechstronnej oferty biblioteki. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Panie bibliotekarki w ciekawy sposób opowiadały o swojej pracy i zbiorach znajdujących się na półkach. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda karta czytelnika. Młodzież wzięła także udział w zajęciach plastycznych i teatralno-muzycznych. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli upominek oraz podziękowali Paniom bibliotekarkom za oprowadzenie po świecie książek.