Uczniowie oddziałów edukacyjno - terapeutycznych Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy już po raz kolejny spotkali się przy żłóbku na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Spotkanie zorganizował nasz Przyjaciel ks. Bartosz, który opowiedział historię przybycia Trzech Króli do Betlejem wspominając jednocześnie wrażenia z orszaku Trzech Króli w naszej parafii. Kolędowanie wprowadziło nas po raz kolejny w świąteczny nastrój pełen radości i zadumy.
KOLĘDOWANIE
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO, WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI ORAZ SPEŁNIENIA MARZEŃ W NADCHODZĄCYM ROKU ŻYCZY SPOŁECZNOŚC SZKOLNA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W CHEŁMŻY
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Wesołych, spokojnych, pełnych rodzinnego ciepła i miłości
Świąt Bożego Narodzenia
przepełnionych zapachem pierników i barszczu,
smażonego karpia i kapusty z grzybami
a w Nowym Roku pasma sukcesów i codzienności bez zmartwień
Dyrektor Szkoły
Hanna Jeżewska
Szkolne spotkanie opłatkowe
Już po raz dwunasty odbyło sie spotkanie opłatkowe całej społecznosci szkolnej.
Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu bożonarodzeniowego pt. “ Hej aniołki złoto duszki, prędko przybywajcie i dobrą nowinę wszystkim ogłaszajcie”, przygotowanym przez Zespół Artystyczny "Tęcza" pod kierunkiem Grażyny Nitzler. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania świątecznych piosenek, które wprowadziły nas w nastrój radosnego świętowania. Najważniejszym punktem uroczystości była wspólna wieczerza, która zgromadziła przy pięknie nakrytych stołach wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
Ks. Bartosz rozpoczął spotkanie od odczytania fragmentu z Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie poświęcił opłatek, który jest symbolem jedności i przebaczenia. Wspólnym życzeniom i ciepłym słowom nie było końca, aż wreszcie zasiedliśmy do wspólnego wigilijnego stołu.
Czar Świąt Bożego Narodzenia
... to tytuł kolejnego spotkania z książką, które odbyło się 15 grudnia. Celem spotkania było wspólne utrwalenie tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju. Po krótkim wprowadzeniu do tematu uczniowie usłyszeli fragment książki „Magia Świąt. Polskie zwyczaje, kolędy, opowieści” autorstwa A. Skórzewskiej. W oparciu o usłyszane słowa i wspomnienia własne uczniów pod opieką prowadzących kolejno zostały utrwalone wszystkie zwyczaje. W formie zadań i zabaw tematycznych omówiono : ubieranie świątecznego drzewka, nakrywanie do stołu, sianko pod obrusem, dodatkowe miejsce przy stole wigilijnym, 12 potraw, czekanie na pierwszą gwiazdkę, dzielenie się opłatkiem, wspólną wieczerzę, szopkę bożonarodzeniową, śpiewanie kolęd, świąteczne podarunki pod choinką, pasterkę. Uczestnicy doskonale poradzili sobie zarówno z nakrywaniem stołu czy doborem potraw wigilijnych. Nie zabrakło również chętnych do samodzielnego zaśpiewania ulubionej kolędy. W kolejnej części spotkania zaproszony gość Pani Barbara Kicińska przeczytała piękna prawdziwą historię Świętego Mikołaja z książki pt. „Wielka wyprawa Świętego Mikołaja”, którą spisał Elf zwany Skrybą. Po wysłuchaniu opowiadania wszyscy otrzymali od Pani Barbary piękne pierniki, każdy z własnym imieniem. Spotkanie zakończyły ciekawostki na temat zapomnianych już wróżb wigilijnych oraz wzajemne złożenie sobie życzeń świątecznych.
Świąteczna prezentacja ,, Od pierniczka do stroiczka”
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w projekcie realizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży. Dzięki udziałowi w projekcie mogliśmy zaprezentować wykonane przez nauczycieli, wspomaganych częściowo przez uczniów, ozdoby i stroiki świąteczne. Natomiast nauczyciele klas kucharskich przygotowali przeróżnego kształtu pierniczki oraz tradycyjne ciasta świąteczne, jak: makowiec i piernik. Wśród zebranych osób nie brakowało tych oglądających, ale znaleźli się również chętni, którzy zechcieli nabyć wymienione rzeczy. Pozyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostały jako darowizna na cele działającego przy szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły ,, Dobry Start”.
WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE
SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW ŚWIĄTECZNYCH
To już tradycja! 11 grudniu 2015 r. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole warsztaty artystyczne - spotkanie z tradycją Świąt Bożego Narodzenia „W Świąteczny Czas”. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu Magiczne Święta.
Wzięli w nich udział chętni uczniowie naszej szkoły. Podczas warsztatów uczestnicy projektu malowali szklane bombki. Udział w warsztatach artystycznych poszerzył ich wiedzę na temat obrzędów, zwyczajów i tradycji świątecznych obchodzonych w naszym regionie i kraju.
Warsztaty były bezpłatne. Fundusze na zakup materiałów niezbędnych do wykonania prac zostały pozyskane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Dobry Start” w ramach realizacji zadania publicznego dla organizacji pozarządowych z zakresu Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji -współfinansowanego ze środków Powiatu Toruńskiego.
MIKOŁAJKI
- “TAK JAK BISKUP MIKOŁAJ CZYNIĘ DOBRO I DZIELĘ SIE Z INNYMI”Dnia 8.12.2014r. uczniowie OET i SPdP uczestniczyli w spotkaniu świątecznym. Przygotowania trwały kilka dni. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali słodki poczęstunek, udekorowali stół i zadbali o oprawę muzyczną.Spotkanie rozpoczęlismy od wysłuchania legendy o biskupie Mikołaju - patronie naszej parafii, poznając historię Jego życia.W czasie spotkania nauczyciele przygotowali niepodziankę plastyczną, w czasie której wykonywaliśmy wesołe Mikołaje z kolorowego kartonu.Głównym punktem spotkania był słodki poczęstunek, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Nie zabrakło także na tym spotkaniu naszego Przyjaciela Szkoły – księdza Bartosza, który wcielił się w rolę pomocnika biskupa Mikołaja i rozdał słodkie niespodzianki. Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę "Cicha noc”, która przybliżyła nas do tych najradośniejszych świąt i oczekiwania na uroczystą wigilię szkolną, która odbędzie się 19.12.2014r..W tym dniu cała społecznośc szkolna oraz wszyscy pracownicy szkoły zasiądą do wspólnego światecznego stołu.
Warsztaty świąteczne
W Mikołajki 6 grudnia odbyły się w naszej szkole już tradycyjnie, bo po raz dziesiąty warsztaty świąteczne dla nauczycieli z regionu. W tym roku pod tytułem „Pachnące Boże Narodzenie" i podczas spotkania rozchodziły się piękne zapachy wypiekanych słodkości. Warsztaty rozpoczęła krótka inscenizacja świąteczna w wykonaniu zespołu artystycznego „Tęcza” pod opieką p. Grażyny Nitzler. Potem uczestnicy warsztatów zostali zaproszeni do pracy przy kuchennym stole w pracowni nauki zawodu- kucharza. Tam pod okiem zaproszonych instruktorów poznawali nowe techniki cukiernicze, które będą mogli wykorzystać zarówno w pracy z dziećmi w szkole, jak i we własnych przygotowaniach do świąt. Wśród wytworów znalazły się kokosowe praliny, drożdżowe choinki, kruche różyczki i zdobione na wielorakie sposoby muffinki. Nie zabrakło również czasu na rozmowę i wymianę wzajemnych doświadczeń przy słodkim poczęstunku, kawie i herbacie. Uczestniczące w warsztatach Panie skorzystały także z kiermaszu świątecznego. Uzyskane w ten sposób fundusze zasilą konto Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Dobry Start”. Po zakończeniu II części praktycznej i spakowaniu przygotowanych własnoręcznie wypieków uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor zaświadczenia o ukończeniu warsztatów oraz materiały szkoleniowe z przepisami i ciekawymi pomysłami na świąteczne pyszności.
Loteria mikołajkowa
Dnia 5.12.2014r. odbyła się już po raz kolejny w naszej szkole Loteria Mikołajkowa. Ku uciesze wszystkich każdy los krył miłą niespodziankę dla losujących. Chętni mogli nabyć losy za symboliczną ,,złotówkę”. Pozyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostały na rzecz działającego w szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły ,,Dobry Start”.
WSPÓLNIE Z RODZICAMI ...
W dniu 02.12.2014 r. odbyły się pierwsze warsztaty plastyczne adresowane do rodziców z dziećmi. Warsztaty skąldaja się na cykl spotkań organizowanych przez Radę Rodziców i Dyrektora Szkoły, a prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły,
W pierwszym spotkaniu uczestniczyły cztery mamy wraz ze swoimi pociechami. Miłym akcentem był również udział rodzeństwa niektórych z uczniów. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że warsztaty były prawie rodzinne ( Mamy nadzieję, ze uda się na następne spotkanie o tym charakterze namówić rónież ojców).
Tematem pierwszego spotkania było poznanie techniki decoupage i wykonanie ozdobnej skrzynki tą techniką.
Mili goście mogli wykonać dla siebie ozdobną deseczkę oraz przyczynili się do powstania sporej długości łańcucha, który zawisł na choince znajdującej się na Rynku chełmżyńskim.
Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Praca i zbliżające się święta tak nas ogarnęły, że podczas pracy nuciliśmy sobie znane przez dzieci kolędy i pastorałki. Kolejne spotkanie w 2015 roku, ale już dziś zapraszamy do udziału w nim.
DZIEŃ ANGIELSKI
Dnia 27 listopada 2014 odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego.
W ramach obchodów tego dnia klasy zawodowe przygotowały inscenizację bajki w języku angielskim „Czerwony Kapturek”Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o jednym z krajów anglojęzycznych- tym razem były to Stany Zjednoczone Ameryki. Odbył się konkurs wiedzy o USA dla szkoły zawodowej, natomiast uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów edukacyjno-terapeutycznych wzięli udział w konkursie plastycznym na wykonanie flagi USA za pomocą różnych technik plastycznych.
Dzień Języka Angielskiego zakończyła projekcja amerykańskiego filmu Forrest Gump dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej oraz bajki Disneya Lodowa Kraina dla uczniów szkoły podstawowej.
KONKURS MĄDRA GŁÓWKA
Konkurs matematyczno-przyrodniczy „Mądra Główka”
W czwartek 19 listopada młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół Specjalnych w Chełmży wzięła udział już po raz szósty w konkursie matematyczno-przyrodniczym „Mądra główka”. Uczniowie rozwiązywali zadania w grupach 2-osobowych. Celem konkursu było zintegrowanie wiedzy przyrodniczej i matematycznej, stosowanie tejże wiedzy w praktyce, wdrażanie do ekologicznego zachowania oraz uświadamianie konieczności dbania o swoje środowisko i zdrowie. Ocenie podlegały umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach, znajomość podstawowej wiedzy z biologii, chemii, fizyki, matematyki, a także praktyczna znajomość poprawnych zachowań przyrodniczych.
Uczniowie zmagali się z kilkunastoma zadaniami. Bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie, pomimo, iż wiedza i umiejętności były zróżnicowane.Po ocenie wykonywanych zadań okazało się, że najwięcej punktów zdobyły... dwie drużyny. A ponieważ zwycięzca może być tylko jeden, dlatego też odbyła się dogrywka, którą ostatecznie wygrały uczennice Ewelina Igielska i Magdalena Kalinowska.
I miejsce
Ewelina Igielska
Magdalena Kalinowska
II miejsce
Jagoda Stasiewska
Krzysztof Jaworski
III miejsce
Michał Kalinowski
Krystian Jurkiewicz
IV miejsce
Klaudia Dudzic
Mateusz Barczykowski
V miejsce
Aleksander Straszewski
Kalil Ewert
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym.
Kolorowe bombki
29 listopada grupa uczniów wraz z opiekunami wybrała się do Zakładu Produkcyjnego SOPEL w Bydgoszczy. Grupa ta została wprowadzona już w świąteczny nastrój, gdyż zakład ten produkuje bombki, które sprzedawane są m.in. do Ameryki, Irlandii. Mieliśmy okazję obejrzeć proces tworzenia bombek. W dmuchalnii zobaczyliśmy powstanie bombki okrągłej, kształtnej i szpica na choinkę. Potem był etap srebrzenia, dekorowania . Na koniec była niespodzianka, zostaliśmy zaproszeni do tzw. ”muzeum firmy”, gdzie były zgromadzone bombki stworzone przez tę firmę. Wrażenie było niesamowite, bombek od koloru do wyboru, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni mogli również dokonać zakupów w sklepie, wybór był duży a zasobność portfela mała. Atrakcją wycieczki były też wcześniej zamówione bombki z imionami, które uczestnicy zabrali do domu.
Festiwal smaków
26 listopada uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz ze swoimi wychowawcami zaprosili swoich kolegów do wspólnego jesiennego stołu. Na stole był istny festiwal smaków. Zaprezentowano przetwory, ciasta przygotowane z jesiennych darów. Wszystkiego można było posmakować, wyrazić opinie, dostać przepis. Przypomnieliśmy sposoby przechowywania owoców i warzyw, by moc się nimi cieszyc w okresie zimowym. Atrakcją dla gości była prezentacja wiersza Bogusława Michalca „Kuchenne czary” przez uczniów Dawida Sowę i Piotra Pawkina. Zwieńczeniem imprezy były placuszki dyniowe z twarożkiem. Wszystkim wszystko smakowało. Zaproszono gości na kolejne pyszne spotkanie tym razem zimą, bo spotkania te będą odbywać się zgodnie z porami roku.
„Listopadowa piosenka”, to drugie spotkanie drugie z cyklu rozpoczętego w zeszłym roku szkolnym pt. „W świecie instrumentów”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom Oddziałów Edukacyjno- Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy grupy instrumentów uderzanych, ich wyglądu, brzmienia i sposobu wydobywania z nich dźwięku. W tematykę spotkania wprowadziło wysłuchanie przez grupę utworu „Jesień” Vivaldiego wykonywanego na pianinie. Potem uczniowie rozpoznawali różnego rodzaju instrumenty po usłyszanych dźwiękach. Szczegółowo zostały przedstawione: klawikord, cymbały, fortepian, pianino i keyboard. Każdy miał szansę zagrać gamę i powydobywać dowolne dźwięki z keyboardu.
Podczas ćwiczeń z zakresu percepcji słuchowej i zabaw dźwiękonaśladowczych uczniowie nauczyli się rozpoznawać nastrój utworu w oparciu o piosenki o tematyce jesiennej. Wiele radości przyniosło naśladowanie jesiennej, listopadowej pogody z wykorzystaniem różnorakiego uderzania palcami w zwykłą gazetę oraz dmuchania, gwizdania i wydobywania innych dźwięków według pomysłu uczniów. Podsumowaniem spotkania było stwierdzenie, że jesień to piękna pora roku o różnych nastrojach i barwach, przynosząca zarówno nostalgię, jak i radość.
URODZINY U MARCHEWKI
17 listopada po raz kolejny uczniowie Odziałów Edukacyjno- Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w spotkaniu z książką pt. „Urodziny u Marchewki”. Tym razem tematyka spotkania była skupiona wokół warzyw zbieranych jesienią w naszych ogródkach. Uczniowie mogli obejrzeć, a nawet spróbować odegrać role w krótkiej inscenizacji na wspomniany temat. Nie obyło się bez polisensorycznego poznawania polskich warzyw. Każdy uczeń próbował odgadnąć nazwę warzywa, korzystając na chwilę tylko z jednego ze zmysłów. Po licznych zabawach i zagadkach nadszedł czas na wysłuchanie opowiadania pt. „Bajka o witaminach” (wypracowanie zaczerpnięte z Internetu) i wiersza pt. „Czosnek” z książki Barbary Kaszyńskiej pt. „Barbajki” przeczytanych przez zaprzyjaźnioną z nami Panią Barbarę Kicińską. Niespodzianką jesiennego spotkania był pokaz carvingu zaprezentowany przez zaproszonego nauczyciela zawodu -kucharz w naszej szkole - Pana Jacka Murawskiego oraz jego uczniów. Na oczach uczestników zostały wyczarowane piękne dekoracje z marchewki, ziemniaka, cebuli, ogórka czy rzodkiewki. Wszyscy chętni mogli również wykazać się talentem i samodzielnie spróbować wykonać prezentowane ozdoby warzywne.
Narodowe Święto Niepodległości
Wątek historyczny
Jesienią 1918 roku dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy. Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa.
28 października 1918 roku w Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, która zaczęła przejmować władzę z rąk Austriaków na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Przypieczętowaniem jej dzieła było w kilka dni później rozbrojenie załogi austriackiej przez członków konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej oraz legionistów i młodzież.
W dniu 1 listopada 1918 roku we Lwowie wybuchły walki polskiej ludności z Ukraińcami, którzy proklamowali powstanie Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej.
W nocy z 6 na 7 listopada powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej pod kierownictwem Ignacego Daszyńskiego, w którego skład weszli przedstawiciele PPS, PPSD i PSL „Wyzwolenie”. Równocześnie podległe rządowi oddziały przystąpiły do rozbrajania wojsk okupacyjnych na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie.
W tym właśnie czasie powrócił do kraju Józef Piłsudski, więziony od lipca 1917 roku przez Niemców. W dniu 10 listopada 1918 roku przybył on do Warszawy. Jego przyjazd wywołał entuzjazm wśród ludności stolicy i masowe rozbrajanie okupantów na terenie całej Kongresówki.
11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. Dzień wcześniej podporządkował mu się również Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej w Lublinie.
Józef Piłsudski powołał nowy centralny rząd, który w dniu 21 listopada wydał manifest zapowiadający reformę rolną i nacjonalizację niektórych gałęzi przemysłu, uzależniając jednak ich przeprowadzenie od postanowień przyszłego Sejmu Ustawodawczego. Jednocześnie wprowadził on bardzo korzystne dla robotników warunki pracy i zapowiedział wybory parlamentarne. W dniu 22 listopada Józef Piłsudski ogłosił się Naczelnikiem Państwa i razem z premierem podpisał dekret o tymczasowych władzach Republiki Polskiej.Od kiedy obchodzimy Święto Niepodległości
Władzy zależało, by rocznica 11 listopada była świętem ogólnonarodowym i okazją do konsolidacji społeczeństwa. Jednak dopiero w 1937 roku przyjęto stosowną ustawę sejmową. Nastąpiło to już po śmierci Marszałka, pod rządami nowej Konstytucji oraz przyjętej na jej podstawie ordynacji wyborczej, które zapewniły obozowi sanacyjnemu niepodzielną władzę. Przed wrześniem 1939 r. obchody oficjalnego Święta Niepodległości zdążyły się odbyć zaledwie dwukrotnie.
W okresie drugiej wojny światowej, pod okupacją, jak i później, w PRL, oficjalne obchodzenie Święta Niepodległości było zakazane, a niezależne demonstracje patriotyczne tłumiono siłą. Święto zostało przywrócone przez Sejm ustawą z 15 lutego 1989 roku pod nazwą Narodowego Święta Niepodległości.
Obchody Święta Niepodległości
8 listopada 2014 roku uczestniczyliśmy w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Kończewicach. Wzięliśmy udział w wystawie czasowej ciężkiego sprzętu wojskowego pn. „Toruński Poligon Artyleryjski na przestrzeni dziejów”, którego organizatorem było Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Mogliśmy z bliska podziwiać sprzęt wojskowy, poczuć ducha minionych dziejów, a także poznać część naszej historii. Dostępne było oglądanie wnętrz pojazdów, dzięki czemu przekonaliśmy się jak niewygodne są miejsca siedzące „ROSOMAKA” .
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach przewidywały również przemarsz na Miejsce Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków”, uroczysty apel oraz akademię patriotyczną z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zwieńczeniem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Toruńskiego Chóru LUTNIA oraz poczęstunek. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, po wystawie sprzętu wojskowego udaliśmy się do domu.
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ - ŻNIN 2014
W czwartek 6 listopada reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Chełmży pojechała do Żnina na Mistrzostwa Województwa Kujawsko -Pomorskiego w Piłce Nożnej Chłopców Starszych. Nie zabrakło optymizmu i woli walki po wrześniowym zwycięstwem w Rypinie chłopców młodszych. W turnieju zagrało 13 drużyn z województwa, między innymi ze Żnina, Kcyni, Koronowa, Inowrocławia, Grudziądza, Bydgoszczy, Golubia - Dobrzynia, Tucholi, Szubina, Warlubia, Torunia, Szerzaw i Chełmży. Ze względu na sporą liczbę drużyn podzielono je na 3 grupy, w których grano każdy z każdym . Zwycięzcy danych grup grali między sobą o 1 miejsce. Pozostałym drużynom przyznawano kolejne miejsca podliczając liczbę punktów oraz strzelone i stracone bramki.Pod opieką pana Rafała Lewandowskiego ZSS w Chełmży reprezentowali: Karol Roj ( kapitan), Sebastian Igielski, Łukasz Klawiński, Aleksander Straszewski ,Dawid Sowa ( bramkarz), Krystian Jurkiewicz, Daniel Ziółkowski, Daniel Klukowski, Patryk Jeziorski Po losowaniu okazało się , że reprezentacja szkoły znalazła się w grupie z drużyną Golubia Dobrzynia i Inowrocławia, które w poprzednim roku zakwalifikowały się do pierwszej trójki. Czwartą w grupie była drużyna z Kcyni. W początkowym meczu z Golubiem Dobrzyniem po błędach defensywy przeciwnika drużyna ZSS wygrała 2:0. Strzelcem obu bramek był Łukasz Klawiński. W drugim spotkaniu zmierzono się z Kcynią, która w pierwszym meczu gładko przegrała z Inowrocławiem 4:0. Wydawało się , że strzelenie bramki rywalowi to tylko kwestia czasu, jednak przy kolejnym ataku zaspali chełmżyńscy obrońcy i było 1:0 dla przeciwnika. Kubeł zimnej wody!!! Po straconej bramce szybko odrabiano straty. Skończyło się wynikiem 4:1 dla Chełmży po dwóch bramkach Łukasza Klawińskiego i dwóch Sebastiana Igielskiego. Stało się jasne, że mecz z Inowrocławiem przesądzi o wyjściu z grupy. W ostatnim meczu ustąpiono rywalowi , z wynikiem 4:1 po dwóch straconych bramkach, po błędach bramkarza. Na pocieszenie bramkę dla naszej drużyny zdobył Sebastian Igielski. Pomimo porażki w ogólnej klasyfikacji Chełmża zajęła 4 miejsce w turnieju po drużynach z Grudziądza, Inowrocławia, Tucholi.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie