• Wycieczka ndo Gdańska

• Dzisiaj uczniowie szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Gdańska w ramach ogólnopolskiego projektu "Poznaj Polskę". Razem z cudownym przewodnikiem zwiedzili Gdańsk, miasto w zasięgu obwarowań XVII w. Świetnie bawili się w Centrum Nauki "Eksperyment" w Gdyni a dzięki gościnności właścicieli restauracji Bresno zjedli pyszny obiad i deser, po czym odpoczywali na morskiej plaży.

• Zaproszenie na dni otwarte

• Zapraszamy na Dni Otwarte w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży. Indywidualne pokazy, prezentacje i zajęcia praktyczne dla przyszłych kucharzy, krawców, cukierników i budowlańców. Zapraszamy i czekamy na kontakt telefoniczny !!!

• Odwiedziny w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Pomocna Dłoń

• W minionym tygodniu odwiedziliśmy absolwentów naszej szkoły w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych Pomocna Dłoń. Spędziliśmy aktywnie czas na zabawach integracyjnych oraz poznaliśmy talenty podopiecznych stowarzyszenia. Dziękujemy bardzo za przepyszny poczęstunek oraz ciepłe przyjęcie.

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz ze swoimi pociechami na kolejną edycję zabaw multisensorycznych.

• KONKURS LOGOPEDYCZNO-TERAPEUTYCZNY

• Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w szkolnym konkursie logopedyczno-terapeutycznym. Konkurs odbył się podczas dwóch spotkań w różnych terminach. Wszyscy aktywnie bawili się podczas rozgrywek logopedycznych, motorycznych oraz słuchowo-wzrokowych. Uczestnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Organizatorzy: I. Ziemiańska, A. Mysłowiecka

• Terapia metodą Snoezelen.

Przykładem metody łączącej w sobie stymulację wielu obszarów jest metoda Snoezelen. Terapię prowadzi się w Sali Snoezelen, przestrzeni specjalnie wyposażonej w sprzęty stymulujące wielozmysłowo m.in. w: domek lustrzany, ścianę wodną, kącik polisensoryczny z kolumną wodną, panele sensoryczne, łóżko wodne, światłowody, zestaw świetlno-dźwiekowy, projektory, zestaw do aromaterapii. Zastosowanie poszczególnych elementów sali zależy od indywidualnych potrzeb dziecka.

Nazwa tej metody powstała w ośrodku Haarendael w Haaren (Holandia). Jest to neologizm stworzony z połączenia dwóch słów: snuffelen , co znaczy węszyć, szperać, być aktywnym i doezelen, czyli drzemać, trwać w półśnie. Sama etymologia tych słów mówi nam wiele czym zajmuje się ta metoda i co jest jej celem: aktywizacja lub wyciszenie w zależności od potrzeb dziecka. Praca metodą Snoezelen oznacza także pewne nastawienie terapeuty - całkowitą akceptację podopiecznego oraz podążanie za nim w trakcie sesji, czyli zaufanie procesowi terapeutycznemu oraz skupienie się na budowaniu pozytywnej relacji z dzieckiem. Terapeuta zamiast wyznaczać zadania podopiecznym ma tworzyć atmosferę ciepła, zrozumienia, bezpieczeństwa oraz współdziałania, jeśli podopieczny tego potrzebuje. Najlepszym wyznacznikiem, że terapia idzie w dobrym kierunku jest uśmiech dziecka oraz chęć przebywania w sali Snoezelen.

• ŚWIĘTO SZKOŁY

• ŚWIĘTO SZKOŁY w tym roku było dla nas wyjątkową okazją do serdecznych spotkań, wspomnień oraz podziwiania piękna naszej "małej ojczyzny". Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście, nasi byli pracownicy, którzy mogli zobaczyć jak obecnie wygląda szkoła, powspominać i wymienić się swoimi doświadczeniami. Uczniowie, uczestnicząc w grze terenowej, mieli okazję przypomnieć sobie jak piękna jest Chełmża, inni poszukiwali flag państw Unii Europejskiej wokół zielonego terenu szkoły, a przedszkolaki musiały znaleźć nazwy państw unijnych ukryte na placu zabaw. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę a naszych zacnych gości zapraszamy częściej.