• WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

• Dzisiaj byliśmy na wycieczce w Ciechocinku w ramach projektu " Solą w oko.... o warzeniu, salinach i innych skarbach Ciechocinka". Zwiedzaliśmy muzeum Warzelni Soli, spacerowaliśmy po Parku Zdrojowym i oddychaliśmy zdrowym powietrzem przy tężniach.

• KONFERENCJA "SZKOŁA JUTRA"

• Wczoraj w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konferencji „SZKOŁA JUTRA- szanse na rozwój i sukces dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”, tym razem przeznaczona dla rodziców i opiekunów. Dyrektor szkoły zaznaczył, między innymi, jak ważnym aspektem jest stworzenie prawidłowych warunków edukacyjnych dla naszych podopiecznych, a specjaliści i terapeuci przedstawili nowoczesne metody, które stosujemy w codziennej pracy. Rodzice mieli również okazję uczestniczyć w magicznym seansie w naszej sali terapii snoezelen.

• SIŁOWNIA NO LIMIT FITNESS

• Za nami ostatnie w tym roku szkolnym aktywne wyjście do siłowni No Limit Fitness. Teraz będziemy dbać o kondycję na Orliku i siłowni plenerowej. Jednak z ogromną radością powrócimy tutaj jesienią.

• WIELKANOCNE ŻYCZENIA

• Szanowni rodzice, opiekunowie, kochani uczniowie oraz przyjaciele i sympatycy naszej szkoły! Życzymy Wam zdrowych, pełnych spokoju i nadziei Świat Wielkanocnych, wiosennego optymizmu, wiary w lepsze jutro oraz wielu ciepłych i radosnych chwil z najbliższymi.

• "WIELKANOCNE ŚNIADANIE"

• Już kolejny raz wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zasiedli razem do "Wielkanocnego Śniadania", poprzedzonego wesołym świątecznym przedstawieniem. Nasza sala gimnastyczna znowu stała się miejscem uroczystego spotkania całej szkolnej społeczności a wszystko to uwieczniliśmy aparatami fotograficznymi zakupionymi dzięki udziale w projekcie Laboratoria Przyszłości.

• WIELKANOCNE WARSZTATY

• Warsztaty Wielkanocne "Zaproś kwiaty na święta" to tylko fragment obchodów Świąt Wielkanocnych w naszej szkole. Było kolorowo, wesoło i smacznie. Zobaczycie sami w kolejnym poście.

• KONKURSOWE NAGRODY

• 11 kwietnia odbyło się rozdanie nagród w konkursie na "Wielkanocną ozdobę" Udział wzięły dzieci z oddziału "0" oraz I-III ZET. Każda praca była piękna i niepowtarzalna. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• WIELKANOCNE PISANKI

• Tworzenie pisanek tradycyjna metodą nanoszenia gorącego wosku pszczelego na skorupki jajek wcale nie jest takie proste. Przekonali sie o tym uczniowie SPdP i ZET VII -VIII podczas warsztatów świątecznych. Poradzili sobie jednak znakomicie. Brawo!!

• Wielkanocny kiermasz

• Kiermasz Wielkanocny w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury nie mógł się odbyć bez naszego udziału. Największym zainteresowaniem jak co roku cieszyły się wypieki pana Jacka. To czego nie udało się sprzedać będzie do nabycia we wtorek w pracowni krawieckiej u pani Doroty. ZAPRASZAMY

• Nowoczesna sala do terapii

• Inwestycje, udział w realizacji projektów rozwojowych, tych unijnych i krajowych to decyzje zarządu powiatu wspierane głosami radnych. Duża część z nich realizowana jest w naszym mieście, co bardzo mnie cieszy. Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży, szkoła, w której uczę wzbogaciła się o nowoczesną salę do terapii Snoezelen. To terapia wielozmysłowa, forma wsparcia rozwoju dzieci poprzez poznawanie przez nie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu. To również sala odprężenia, relaksu i wyciszenia w przypadku dzieci nadpobudliwych, a także wykorzystywana do pracy z dziećmi wycofanymi i lękowymi. Takie cudo mamy w Chełmży, a przede wszystkim mają to nasze dzieciaki.

Fot. Powiat toruński

• Wiosenny ogródek 7 ZET

• Uczniowie 7ZET założyli wiosenny ogródek, w którym posadzili kwiaty oraz zasiali koperek i rzodkiewkę. Utrwaliliśmy przy okazji wiedzę na temat życia i hodowli roślin oraz przygotowaliśmy żyto i rzeżuchę na wielkanocny stół. Własnoręcznie wykonane etykiety ułatwią nam prowadzenie dziennika obserwacji roślin.

• WIELKANOCNE KARTKI

• Od środy 30.03.2022 w szkolnej świetlicy będzie można nabyć kartki wielkanocne w cenie minimum 2 zł/ sztuka. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na szkolnego królika Teoboka. Istnieje możliwość zamówienia większej liczby kartek.

• URODZINOWE 100 LAT