• Próbny egzamin szkoły branżowej

• Dziś odbył się próbny egzamin praktyczny uczniów trzeciej klasy szkoły branżowej I stopnia. Cukiernicy przygotowali rogaliki drożdżowe z marmoladą, krawcowe uszyły spódnicę wszystko na szóstkę. Wszyscy ukończyli egzamin z wysokimi wynikami. Gratuluje uczniom talentu.

• PROJEKTY UE W NASZEJ SZKOLE "DBAMY O TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ"

• "Dbamy o Twoją przyszłość " - kolejna edycja projektu, który wzbogaca proces edukacyjny w naszej szkole. Projekty UE od wielu lat wspierają nas dydaktycznie i merytorycznie. Szkoła branżowa do której skierowany został projekt systematycznie zwiększa bazę dydaktyczną, która finansowana jest ze środków UE. W tym roku nasi uczniowie uczestniczyli już w kilku projektach. "Cukiernictwo" - urozmaica i wzbogaca program nauczania dla kierunku kucharz i cukiernik. Wskazuje nowe kierunki i trendy rozwoju branży cukierniczej a dla laików otwiera nowe perspektywy, dzięki którym każdy może złapać bakcyla pieczenia i odnaleźć swoje powołanie . Nowatorski projekt: "Sztuka stylizacji paznokci" pozwoliły naszym uczennicom na kreatywne rozwijanie własnych umiejętności, wzbogacenie warsztatu pracy, wyłuskanie zdolności technicznych, które być może kiedyś zostaną wykorzystane jako źródło dochodu. Nie lada gratką są zajęcia - "Barista" - to coś szczególnego i praktycznego im, głównie dla zwolenników kawy. Na zajęciach uczniowie nie tylko mogą parzyć kawę na różne sposoby, ale stosować dodatki smakowe, aromaty, sporządzać drobne wypieki. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry, którą dodatkowo została przeszkolona w tym zakresie. Poniżej mini fotorelacja

• Zapachniało kawą

• Zapachniało kawą. Uczniowie SPdPB uczyli się dziś parzenia kawy. Obejrzeli film o plantacjach i palarniach kawy. Uczyli się parzyć kawę w kawiarce, zaparzaczu french press, ekspresie na kapsułki.

Dowiedzieli się również ze stosując specjalny adapter wielokrotnego użytku do ekspresu wcale nie trzeba kupować kawy w kapsułkach.

• Walentynki

• Wczoraj obchodziliśmy Walentynki „Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego!” Kochani, w każdy dzień roku, życzymy Wam mnóstwo miłości!

Nasze przedszkolaki przesyłają Wam dużo ciepła i uśmiechu!

• Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej

• Przedstawiciele władz powiatowych, miasta, lokalni parlamentarzyści oraz dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 5 i Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży oficjalnie otworzyli niedawno ukończona salę gimnastyczną. Sala posłuży uczniom obu szkół z czego wszyscy bardzo się cieszymy. Pyszne jedzenie na tą uroczystość przygotowali nasi kucharze.

• Walentynki

W naszej szkole ponownie pojawiła się Poczta Walentynkowa wraz z konkursem na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wybór tej najpiękniejszej nie był prosty, w związku z tym organizatorzy wybrali 5 kartek walentynkowych. Gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

• Zajęcia WWRD

• Zima nas nie rozpieszcza, ale my nie poddajemy się. W następnej odsłonie spotkań sensorycznych dla uczestników zajęć WWRD zapraszamy do zabaw zimowych. 1. Rysowanie w śniegu z mąki ziemniaczanej, palcem lub patykiem. 2. Malowanie i wyklejanie śnieżynek klejem i solą.Miłej zabawy!

• 102 rocznica przyłączenia Chełmży do Polski

• 21 stycznia przypadła kolejna, 102. rocznica przyłączenia Chełmży do Polski. W dniu 20 stycznia 1920 r. wojska niemieckie opuściły Chełmżę. Oficjalnie od 21 stycznia 1920 roku Chełmża należała do Rzeczypospolitej Polskiej. Wraz z tym dniem otworzył się dla miasta nowy etap w dziejach jego historii. Z tej okazji nasi uczniowie obejrzeli ciekawą, historyczną prezentację przygotowaną przez panią Laurę Wollert.

• UWAGA PROSZĘ PAŃSTWA, BĘDZIE FILM!!!

• UWAGA PROSZĘ PAŃSTWA, BĘDZIE FILM!!! Dzięki sprzętowi audio-wideo zakupionemu w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości oraz aktywnej pomocy zaprzyjaźnionej firmy Łapiemy Chwile – Film Fotografia Fotobudka nakręciliśmy i zmontowaliśmy kolejny film. Prosimy o śledzenie fanpage naszej szkoły.