• AKCJA ZBIERANIA TALENCIAKÓW

• PO RAZ KOLEJNY ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU  W  AKCJI

"SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW".

Zbierajmy talenciaki w sklepie Lidl i przekazujmy je na rzecz naszej szkoły.

Miejsca składani talenciaków w naszej szkole to dyżurka na parterze szkoły, tylne wejście dla przedszkolaków i rodziców oraz  na parterze nowego budynku.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

• Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2024/2025 gościliśmy p. Jerzego Czerwińskiego- członka zarządu Powiatu Toruńskiego, który życzył nam wszystkim sukcesów i radości a Pani dyrektor Anna Jakubowska przekazała uczniom i rodzicom życzenia wytrwałości, życzliwości i uśmiechu każdego dnia. Całej społeczności szkolnej życzymy wspaniałego startu w nową przygodę.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Dziś zakończyliśmy rok szkolny w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej, a emocje towarzyszące temu wydarzeniu były niezwykłe! Uroczystość uświetniło powierzenie stanowiska dyrektora Pani Annie Jakubowskiej przez Starostę Toruńskiego, Tomasza Zakrzewskiego. Cieszymy się również z obecności Pani Katarzyny Kosińskiej - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chełmży. Wszystkim dziękujemy za obecność i zaangażowanie. Życzymy wspaniałych wakacji!

• ,,Z integracją na wesoło"

• Za nami ostatnie spotkanie w ramach międzyszkolnego projektu edukacyjnego ,,Z integracją na wesoło". To była bardzo owocna współpraca Życzymy pięknych, radosnych i bezpiecznych wakacji dla uczniów i pracowników obu szkół.

• Spotkanie w ogrodzie sensorycznym

• W naszym ogrodzie sensorycznym odbyło się kolejne i ostatnie, w tym roku szkolnym, spotkanie Klubu Absolwenta. Jak zawsze była świetna integracja, dużo śmiechu i biesiadowanie przy stole. Wszystkim naszym Asolwentom życzymy słonecznych, przyjemnych i bezpiecznych wakacji Do zobaczenia we wrześniu !!!

• Wycieczka do Olenderskiego Parku Etnograficznego

• We wtorek uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Realizowany projekt "Wycieczka po olendersku" łączy turystykę, rekreację i edukację. Uczestnicy projektu zwiedzili z przewodnikiem skansenem poświęcony osadnictwu olenderskiemu, poznali zwyczaje osadników, a także dowiedzieli się w jaki sposób kształtowali oni nadwiślański krajobraz. Poza tym wzięli udział w zajęciach warsztatowych, lepienie z gliny. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne spotkanie przy obfitym posiłku w Pizzerii Mamma Mia w Wielkiej Nieszawce. Działanie było współfinansowane ze środków Powiatu Toruńskiego. Zarządowi Powiatu Toruńskiego dziękujemy za okazane zaufanie i dofinansowanie tego wydarzenia.

• "Szkolny Dzień Gofra"

• Niebawem wakacje, ale u nas ciągle coś się dzisiaj. Dzisiaj zorganizowaliśmy "Szkolny Dzień Gofra" i z tej okazji w pracowni gastronomicznej od rana wypiekane były przepyszne gofry. Pod czujnym okiem p. Ani Homziuk i p.Jacka Murawskiego przygotowane zostały słodkie przekąski dla całej społeczności szkolnej.

• ZAJĘCIA PSZCZELARSKIE

• Wczoraj w naszym ogrodzie sensorycznym gościliśmy drugoklasistów wraz z nauczycielami ze Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmży. Mili goście wzięli udział w zajęciach o tematyce pszczelarskiej, które poprowadziła Joanna Duchna w ramach naszego międzyszkolnego projektu edukacyjnego ,,Z integracją na wesoło".

• „Kapliczka dla Maryi”

W konkursie „Kapliczka dla Maryi”  prace przygotowali Alan Barczykowski i Maciej Jankowski. Nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami przygotowały piękne prace, które można było podziwiać podczas Mszy Świętej 26 maja o godzinie 10.30, podczas tej Mszy Świętej zostały też rozdane nagrody i dyplomy.

• FESTYN INTEGRACYJNY

• W środę 5 czerwca na Przystani Stowarzyszenia Białe Żagle odbył się kolejny festyn integracyjny ”Pod żaglami" z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała więc wszyscy bawiliśmy się wesoło.

• PODZIĘKOWANIA

• Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka,

jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń…

„Łatwiej czynić dobro, jeśli pomaga wielu”

Hermann Gmeine

Tymi słowami chcemy wyrazić wdzięczność za okazane dobro, poświęcony czas oraz otwartość wobec potrzeb naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom: Piekarnia Ciastkarnia Bogdan Jarząb, Olmar Łukasz Gużyński, Unifreeze Sp. z o.o., Sebex s.c. S. Kurzajak, P. Urbaniak, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Dobry Start", Kujawska Barć oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Dzięki Państwa ofiarności i włożonej pracy Dzień Dziecka w naszej szkole był pełen atrakcji oraz smakołyków.

• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka w naszej szkole to wyjątkowa okazja do wspaniałej zabawy całej szkolnej społeczności. Zapraszamy do fotorelacji z tego cudownego dnia. fot: Anna Tomaszewska, Luiza Makuracka-Cholewińska

• PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

• Dzisiaj w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach promocji Zdrowego Stylu Życia. Jak dobrze wszyscy wiemy na zdrowy styl życia wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest PRAWIDŁOWE ŻYWIENIE i ten temat poruszyliśmy z uczniami Szkoły Podstawowej, uczniami Oddziałów Edukacyjno-terapeutycznych, Szkoły Branżowej oraz Szkoły Przysposabiającej do pracy. Poniżej fotorelacja.

• KLUB OBIEŻYŚWIAT

• Klub Obieżyświat odwiedził kolejne atrakcyjne miejsce w naszym województwie. Oto fotorelacja z wizyty w JuraParku w Solcu Kujawskim.

• ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 7
          87-140 Chełmża
        • DYREKTOR SZKOŁY
          ANNA JAKUBOWSKA