• Z WIZYTĄ NA ZAMKU W MALBORKU

• Za nami kolejny wyjazd zorganizowany przez Klub Obieżyświat i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły "Dobry Start". Tym razem uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Zamku w Malborku śladami Zakonu Krzyżackiego. Wyjazd ten był nawiązaniem do historii Chełmży i związków katedry chełmżyńskiej z zakonem krzyżackim. W wycieczce mogło wziąć tak dużo osób, dzięki wsparciu finansowym Rafał Lewandowski Radny Powiatu Toruńskiego.

• Zajęcia polisensoryczne

• Ogromną radość i mnóstwo pozytywnych wrażeń sprawiło uczniom klas I - III SP uczestnictwo w zajęciach polisensorycznych pt. "Jesienna przygoda". Zapraszamy na fotorelację.

• Międzynarodowy Dzień Kundelka

• Dziś Międzynarodowy Dzień Kundelka. Z tej okazji zachęcamy do zrobienia przed nadchodzącą zimą prezentu zwierzętom ze Schroniska w Toruniu. Zbiórka darów będzie trwała w naszej szkole do 8 listopada. Liczymy na Waszą pomoc.

• Ogłoszenie wyników konkursu "Jesienne impresje"

• Informujemy, że zwycięzcami konkursu fotograficznego "Jesienne impresje" zostali uczniowie klasy 6 ZET. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Nagrodę główną w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej dla całego oddziału wykona AURA AGENCJA KREATYWNA.

• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC AAC

• Międzynarodowy Miesiąc AAC trwa. Z tej okazji wczoraj odbyło się szkolenie ,,Mamo, tato... pogadaj ze mną...- podstawy Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej dla rodziców".

Spotkanie odbyło się na zaproszenie Pani Moniki Klamann w ramach grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu, a poprowadziły je nasze nauczycielki i terapeutki: Joanna Duchna, Ewelina Sadolewska i Ewa Piwowarska.

• WARSZTATY DYNIOWE

• W październiku w świetlicy szkolnej odbywały się warsztaty ,,Dyniowe cuda”. Wykonane ozdoby uczniowie zabrali do swoich domów.

• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• W miniony piątek na przystani Stowarzyszenie Białe Żagle Chełmża, oddziały ZET i SP I-III obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. Spójrzcie jak miło spędziliśmy czas.

• "Z INTEGRACJĄ NA WESOŁO"

• W ramach międzyszkolnego projektu. „Z integracją na wesoło” przygotowaliśmy dla naszych sąsiadów: Szkoły Podstawowej nr 5, zajęcia propagujące komunikację wspomagającą i alternatywną. Uczestnicy dowiedzieli się, że w październiku mówimy o wszystkich osobach, które do porozumiewania korzystają z gestów i symboli. Dziękujemy za spotkanie!

• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Wyborów ciąg dalszy...

Wczoraj odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu głosów Szkolna Komisja Wyborcza stwierdza, że Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 zostaje Sebastian Lis, na zastępcę Przewodniczącego SU wybrano Antoniego Kasprowicza , funkcję Skarbnika powierzono Bartoszowi Cichemu.

GRATULACJE !!!

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do Samorządu Uczniowskiego, jak i wszystkim uczniom biorącym udział w głosowaniu.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Agnieszka Zarzecka-Mikołajczyk

• SZKOŁA PAMIĘTA

• W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu 30 października uczniowie klas I- VIII SP obejrzeli prezentację poświęconą Miejscom Pamięci Narodowej i znanym z historii postaciom z Chełmży. Zajecia przygotowały: Marta Lutek i Dorota Ślot.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• W piątek w ramach akcji SzkołaPamięta uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w multimedialnej lekcji poświęconej historii katedry św. Trójcy w Chełmży, jako miejsca pamięci historii lokalnej. Po prezentacji nasi uczniowie rywalizowali w konkursie wiedzy na platformie Kahoot. Rywalizacja była zaciekła, a uczniowie wykazali się świetną wiedzą dotyczącą historii katedry w Chełmży.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• W piątek 27 października uczniowie naszej szkoły przygotowywali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zaduszonych pod opieką Pani Klaudii Liczkowskiej, Adrianny Kanieckiej i Laury Wollert.

• Pomagajmy… warto

• Przypominamy o akcji „Kup Pan szczotkę”. Zachęcamy do udziału w akcji wszystkich uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników. Zebrane szczotki przekażemy do Afryki.

• Diecezjalny Konkurs Różańcowy „Śladami Maryi”

• Wczoraj tj. 29 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu różańcowego, w którym brały udział nasze przedszkolaki i uczniowie klas 1-3. Wpłynęło 7 prac, jedna niestety po czasie wpływania prac. Wszyscy zostali nagrodzeni przez organizatorów konkursu i przez katechetę w szkole, dobrą oceną i czymś słodkim.

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i  dzieciom Franciszkowi Piekarskiemu, Maciejowi Jankowskiemu, Mikołajowi Kowalskiemu, Karolowi Głowackiemu, Tomaszowi Chmielowi, Magdalenie Górnej i Natalii Pajączkowskiej za przygotowanie prac konkursowych samodzielnie lub z pomocą. Zachęcam do udziału w konkursach i wszystkim gratuluję.

• „SZKOŁA PAMIĘTA”.

•  W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili miejsca pamięci narodowej. Poznali historię tych miejsc, złożyli wiązanki i zapalili znicze.

• "Szkoła pamięta"

• Nasi uczniowie pod opieką p. A. Wilmańskiego i M. Wierzbowskiego odwiedzili chelmżyńskie miejsca pamięci i zostali zapoznani z sytuacją społeczno- gospodarczą ludności naszego miasta w latach 1939-1945.

• „SZKOŁA PAMIĘTA”

• „SZKOŁA PAMIĘTA” W czwartek 26 października uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach, podczas których z pomocą nauczycieli wykonali wiązanki na groby bohaterów naszego miasta.