W czwartek 23 marca odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze z cyklu „spotkania z książką”. Do udziału w nich zaproszono uczniów Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych na poziomie Gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Tematyka czytanych książek w tym roku obejmuje świat zwierząt, szczególnie tych najbliższych człowiekowi. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli zatem opowiadanie pt. „Mam przyjaciółkę weterynarza” autorstwa Susanne Schurmann, przeczytane przez Panią bibliotekarkę. Jak zawsze zrozumienie usłyszanej historii było sprawdzone i utrwalone podczas rozwiązywania łamigłówek dostosowanych do umiejętności poszczególnych uczniów.
Oczywiście nie mogło zabraknąć gości. Pierwszym z nich była Pani Maria Zielińska- Rydzińska, lekarz weterynarii z naszego miasta. Pani doktor od zwierząt opowiedziała o swojej codziennej pracy, ale udzieliła też wielu cennych wskazówek dla właścicieli zwierząt obecnych podczas spotkania. Zaś dzięki wizycie kolejnego gościa czyli zaprzyjaźnionej z naszą szkołą labradorki Nali z dogoterapeutą Panią Joanną Kwiatkowską, uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwe badanie weterynaryjne. Nala okazała się dzielną i na szczęście zdrową pacjentką.
Dziękujemy naszym gościom za miłe spotkanie, a uczniom za uważne słuchanie. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z książką!
SPOTKANIE Z ... WETERYNARZEM
Czas przemyśleń i zadumy
W dniach 20-22.03.2017 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Idźcie i głoście Ewangelię”. Każdego dnia odbywały się nauki rekolekcyjne oraz nabożeństwo, spowiedź lub Droga Krzyżowa a na zakończenie Msza Święta. O stronę duchowa zadbał prowadzący Rekolekcje – ksiądz Łukasz, który na podstawie fragmentów z Pisma Świętego wprowadził nas w czas zadumy i refleksji. Nie zabrakło również zajęć, przygotowanych przez nauczycieli, które dały nam wiele radości i zabawy – rekreacyjno-sportowych, plastyczno-technicznych. Uczniowie uczestniczyli również w konkursie „Mądra główka” i zajęć z zakresu profilaktyki antynikotynowej „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Na zakończenie nie zabrakło również filmu dla starszych uczniów „Cuda z nieba”, który wzbudził wiele emocji. W drugim dniu rekolekcji uczniowie oddziałów terapeutycznych udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Cygańskiej w Rywałdzie. Mogliśmy tam zwiedzić kościół, poznać jego historię, ale również zobaczyć miejsca pobytu ks. Wincentego Frelichowskiego. Oglądaliśmy pamiątki związane z tą postacią /sutanny, przedmioty osobiste czy tez służące do modlitwy/. Bogaty i ciekawy program rekolekcji wprowadził nas w świąteczny nastrój.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Rekolekcji serdecznie dziękujemy.
Katecheta - Marlena Mikołajczyk
SUKCES ZACIĘTEJ WALKI. INDYWIDUALNI MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA WYŁONIENI.
W czterech kategoriach wiekowych rozgrywane były zawody w tenisie stołowym. Do zaciętej walki w Mistrzostawch Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod patronatem Związku Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI RAZEM” przystąpili uczniowie naszej szkoły: Ewelina Igielska, Magdalena Kalinowska, Natalia Rygielska, Aleksander Straszewski, Mateusz Rygielski, Krystian Jurkiewicz, Michał Kryger pod kierunkiem pani Aleksandry Wierzbowskiej. Mistrzostwa zostały zorganizowane 16 marca 2017 roku przez Zespół Szkół nr 3 w Golubiu Dobrzyniu, uczniowski klub sportowy ”Integra” oraz Starostwo Powiatowe w Golubiu –Dobrzyniu. Turniej ogólnopolski, który odbędzie się 24-26 marca w Raciążu. MIstrzem Województwa została, po raz drugi z kolei uczennica kalsy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 EWELINA IGIELSKA. Wysokie III miejsce na podium zdobyła Magdalena Kalinowska. Gratulujemy!
Również nasz pan Krzysztof -kierowca szkolnego samochodu, okazał się najlepszym tenisistą stołowym wśród wszystkich kierowców.
Aleksandra Wierzbowska
KLUB ABSOLWENTA WIOSNĄ
Dzięki sprytnej kompozycji, wymyślonej przez Panią Marzenę Ptasznik oraz przez Panią Jadwigę Olejniczak, hiacynty zostały zamknięte w szkle i w towarzystwie kolorowych kamieni stworzyły przepiękną wiosenną dekorację. Przed nami kolejna pora roku - wiosna, nie więc dziwnego , że to właśnie kwiaty stały się głównymi bohaterami spotkania Klubu Absolwenta. 15 marca 2017 roku frekwencja dopisała, zatem pełni werwy mogliśmy ponownie działać, uczyć się i poznawać również nowe techniki kulinarne. Pod kierunkiem Pana Jacka Murawskiego wszyscy wzorowo przygotowali ciasto serowe, w mgnieniu oka równo wykrawane były oponki , po czym delikatnie smażono je na głębokim tłuszczu. Ciastka zwieńczone posypką z cukru pudru i w towarzystwie świeżo zaparzonej herbatki były słodkim zwieńczeniem spotkania.
Jacek Murawski
KONKURS LOGOPEDYCZNO-TERAPEUTYCZNY
W naszej szkole 9 marca 2017 roku odbył się Konkurs logopedyczno-terapeutyczny dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Zadaniem przedstawicieli uczniów z poszczególnych klas było wykonanie różnych ćwiczeń oddechowo- artykulacyjnych, a także ćwiczeń na poprawne różnicowanie i wyodrębnianie szczegółów.
Uczestnicy konkursu ćwiczyli także sprawność manualną odgadując dotykowo różne przedmioty, rozwiązując labirynty, układając puzzle oraz rozpoznawali słuchowo oznaki wiosny. Wiele radości sprawiało dzieciom np.: dawanie żelkowym misiom całusów, przesuwanie językiem chrupek po słomce, zlizywanie czubkiem języka wokół warg dżemu truskawkowego, utrzymanie pokrojonej marchewki między górną wargą a nosem.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni medalami.
Iwona Ziemiańska- logopeda
Agnieszka Mysłowiecka- terapeuta
AKTYWNI DOROŚLI – W PRALNI CHEMICZNEJ
Dzięki uprzejmości właścicieli pralni chemicznej – Państwa Kalisz uczniowie SPdP mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem pralni chemicznej.
Młodzież mogła poznać kolejne etapy usług prania chemicznego odzieży – płaszczy, kurtek, czapek, sukienek, garniturów , krawatów oraz innych – dywanów, kołder, koców, poduszek. Obejrzała profesjonalne urządzenia do prania środkami chemicznymi bez użycia wody, które jednorazowo mogą wyprać odzież do 15 kg. Poznali środki chemiczne do prania, odplamiania. Uczniowie zobaczyli, jak używa się profesjonalnej prasowalnicy również do prasowania rękawów i krawatów oraz sposoby zabezpieczania i pakowania czystej odzieży dla klientów. Każdy po kolei uczył się jak zachować się w pralni podczas oddawania brudnej odzieży do prania chemicznego – jakich informacji należy udzielić , jak umówić termin odbioru.
Po powrocie do klasy uczniowie poznali oznakowania dotyczące prania i konserwacji odzieży umieszczone na metkach doszywanych do naszych ubrań oraz różne środki i sposoby prania w warunkach domowych.
Dziękujemy właścicielom pralni – p. Kalisz za możliwość spotkania oraz pouczające i miłe przyjecie.
Anna Zatorska, Katarzyna Stankowska
Z integracją na wesoło -DZIEŃ KOBIET
Piątkowy poranek 3 marca uczniowie klas I-III spędzili w sąsiedniej szkole, ( Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Papieża Jana Pawła II) gdzie na zaproszenie Pani Iwony Biernackiej i uczniów klasy IIIb tejże szkoły odbyły się kolejne warsztaty plastyczne w ramach projektu edukacyjnego „Z integracją na wesoło”. Tym razem wspólnie przygotowywaliśmy upominki z okazji nadchodzącego święta- „Dnia Kobiet”. Wzajemnie sobie pomagając z uśmiechami na twarzy udało się stworzyć piękne kolorowe i pachnące glicerynowe mydełka pod okiem Pani Iwony Biernackiej oraz malowane i dekorowane drewniane serca wg. pomysłu Pani Jagody Olejniczak. Na koniec spotkania uczniowie naszej szkoły złożyli życzenia i przekazali wcześniej przygotowane upominki z okazji Dnia Kobiet swoim miłym koleżankom z zaprzyjaźnionej szkoły.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz wspólną pracę i zabawę. Do następnego spotkania !!!
Ewelina Sadolewska
KOLOROWE DNI - DZIEŃ CZERWONY
Kolejna odsłona Kolorowego Dnia odbyła się w lutym. Tym razem był to kolor CZERWONY. Zaangażowanie dzieci było ogromne i większość z nich przyszła ubrana do szkoły w rzeczy z czerwonym akcentem. Zajęcia zaczęliśmy od zabawy naśladowczej „Pięć czerwonych jabłek”, następnie były, wcale nie takie łatwe, zagadki Oto próbka:
Czerwone pachnące
słonkiem malowane.
Przyniosę ich z lasu
w lecie cały dzbanek.Mały krasnoludku
wyrosłeś w ogródku
Jesteś smakołyczek,
choć szczypiesz w języczek.
Jestem większa od poziomki
i rosnę w ogrodzie
Z cukrem i śmietaną
chciałbyś jeść mnie co dzień.
Na zajęciach nie obyło się bez piosenki o czerwonym warzywie. Rozśpiewaliśmy się do utworu „Pomidor” M. Bajora do wiersza J. Tuwima. Nie mogło zabraknąć oczywiście stałego punktu programu czyli degustacji czerwonych warzyw i owoców. Tylko tym razem p. Monika zorganizowała konkurs międzyoddziałowy. Z zasłoniętymi oczami zgadywaliśmy, co to za pyszności przygotowała nam pani. Następnie rywalizowaliśmy w nazywaniu rzeczy na slajdach, bo nie wszystko udało się kupić. Na koniec praca plastyczna i taniec do piosenki „Małe czerwone jabłuszko”. Było fantastycznie!!!
Monika Michalska
REKRUTACJA UCZESTNIKÓW PROJEKTU "POWIATOWA AKADEMIA PROFESJONALISTÓW"
W dniu dzisiejszym rozpoczęła się rekrutacja uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Chełmży na praktyki zawodowe w ramach projektu "POWIATOWA AKADEMIA PROFESJONALISTÓW". Projekt "Powiatowa Akademia Profesjonalistów" realizowany jest przez Powiat Toruński i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.2.3 Kształcenie zawodowe.
Całkowita wartość projektu wynosi: 339 750 zł
Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia uczniów ze szkół zawodowych prowadzonych przez powiat toruński, poprzez zdobycie przez nich doswiadczenia zawodowego w ramach wysokiej jakosci staży i praktyk zawodowych zorganizowanych we współpracy z pracodawcami.
Projekt realizowany jest w okresie od 01.01.2017roku do 31.10.2017 roku. O udział w projekcie mogą ubiegać się uczniowie i uczennice szkół zawodowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Toruński.
Płatne praktyki będą organizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, u pracodawców w zawodach kucharz, krawiec, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, w miesiącach maj - sierpień 2017.
Zainteresowanych zapraszam na spotkanie w szkolnej świetlicy, w piątek, 17 lutego 2017 roku, o godzinie 16.00 w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży
Wszyscy chętni uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w Chełmży mogą odbierać i składać formularze zgłoszeniowe u koordynatora szkoły lub w sekretariacie szkoły.
Termin składania formularzy wraz z załącznikami - 28 lutego 2017 roku.
Więcej na temat projektu przeczytacie na stronie Powiatu Toruńskiego ( poniżej link do strony powiatu)
http://www.powiattorunski.pl/8267,projekty-starostwa-2014-2020.html
Koordynator szkolny
Hanna Jeżewska
FESTIWAL SMAKÓW
Karnawałowe przekąski królowały na stole podczas kolejnego spotkania dla SPdP z cyklu „ Festiwal smaków”.
Był to ostatni dzień karnawału 2017 więc obok dobrej zabawy przy muzyce oczywiście nie mogło zabraknąć nowych smaków. Uczniowie przygotowali babeczki z nadzieniem z twarożku i chrzanu, tortille z serem i wędliną, zimne sosy do przekąsek, mini kanapki z sucharków oraz słodkie ciasteczka z cukrem i cynamonem. Wszystko było pyszne i efektowne. Nie zabrakło również fajnych zdjęć.
Kolejne spotkanie na „ Festiwalu smaków” zaplanowano na czerwiec.
Anna Zatorska , Katarzyna Stankowska
W środę 22 lutego odbyły się w naszej szkole kolejne zajęcia muzyczne pt. "Mali artyści" w ramach projektu "Z integracją na wesoło". Tego dnia swoje talenty ujawnili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, a wśród nich: Julia Szlendak, Dawid Żółtowski, Kornelia Jędzura, Oliwia Pawelec, M. Domachowska, M. Jasiniecka, M. Kępińska, M. Zduńska, W.Jankowska, Alicja Gabor, Joanna Łagodzińska oraz najmłodsze dziewczęta: Lena Łańska, Zuzanna Pephanz i Karolina Więzowska. Tym razem na parkiecie gościły instrumenty dęte - saksofon i flety poprzeczne, smyczkowe - skrzypce, taniec, śpiew oraz interpretacja wierszy. Popisy wszystkich ,,małych artystów'' jak zawsze zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz wielkim entuzjazmem widzów i słuchaczy z naszej szkoły. Dziękujemy za mile spędzone chwile i wspólną zabawę. Kolejne wspólne spotkanie integracyjne już wkrótce, bo 3 marca, tym razem na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 czyli po sąsiedzku.
Ewelina Sadolewska
Spotkanie z książką
Kolejne czytanie w ramach „Spotkań z książką” odbyło się w zespole rewalidacyjno-wychowawczym. Sandra wysłuchała nagrania ( to też swego rodzaju książka) bajki o kotku „Powitanie kotka Szarusia” z cyklu „Zasypianki”. Wysłuchana opowieść wsparta była stymulacjami z zakresu słuchu, dotyku, smaku oraz ruchu w połączeniu z prostymi gestami. Sandra uważnie słuchała bajki , a najbardziej podobało jej się naśladowanie dźwięków kota i głaskanie maskotki –kota wydającej dźwięki zbliżone do naturalnych.
Anna Zatorska
Klub Absolwenta ... na słodko
Klub Absolwenta upłynął pod znakiem słodkości karnawałowych. Tym razem uczestnicy spotkań przygotowali pod bacznym okiem opiekunów faworki i ciasteczka –piegusy z suszonymi owocami. Uczestnicy zajęć dowiedzieli sie również o tradycji tłustego czwartku oraz poznali sposoby przygotowania paczków. Było słuchanie i śpiewanie znanych piosenek a na końcu spotkania konsumpcja wykonanych słodkości.
Anna Zatorska
SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
Od drugiego semestru bieżącego roku szkolnego nasi uczniowie bawią się i ćwiczą w sali integracji sensorycznej. Zajęcia odbywają się na podwieszanych platformach i przyrządach, dzięki którym uczniowie stymulują układ przedsionkowy ( równowagę), prorioceptywny ( czucie głębokie ), korygują postawę ciała, wzmacniają mięśnie, ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchową. Sala wyposażona jest również w przyrządy równoważne, ścieżki sensoryczne, piłki i „ bączki” rehabilitacyjne, urządzenia do stymulacji wzroku i dotyku. Ćwiczenia integracji sensorycznej mają postać „naukowej zabawy”, w której dzieci chętnie uczestniczą i mają przekonanie, że kreują zajęcia wspólnie z terapeutą. Podczas terapii nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności lecz wzmacnia się i poprawia procesy sensomotoryczne leżące u ich podstaw. Zajęcia w tego rodzaju sali to przede wszystkim pełna radości, kreatywna zabawa, w której każde dziecko z ochotą uczestniczy.
Luiza Makuracka - terapeuta integracji sensorycznej
DOSIĘGNĄĆ GWIAZD
W piątek 27 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Grodu Mikołaja Kopernika. Głównym punktem naszej wyprawy był udział w seansie „Ziemia – Planeta Kopernika” w Planetarium, na który wybraliśmy się dzięki uprzejmości Fundacji Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie przekonali się, że nie trzeba lecieć w kosmos, aby przyjrzeć się gwiazdom z bliska. Dowiedzieliśmy się, że jeszcze w XV wieku Wszechświat wyglądał stosunkowo prosto: Słońce, 6 planet, krążący wokół Ziemi, Księżyc i gdzieś daleko sfera gwiazd stałych. Odkrycie Kopernika zburzyło tę układankę. Przekonywał on, że Ziemia nie tylko wiruje wokół własnej osi raz na dobę, ale także obiega Słońce, a nie na odwrót. Podziwialiśmy gwieździste niebo i szukaliśmy ułożonej z gwiazd "Wielkiej Niedźwiedzicy". Po skończonym seansie wszyscy udali się na spacer po Starym Mieście, a także zjedliśmy ciepły posiłek w restauracji McDonald.
Po długiej i ciekawej wędrówce wróciliśmy z powrotem na Ziemię do naszej szkoły.
Dominika Ostrowska, Jolanta Welerowicz
III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
W przeddzień ferii zimowych w naszym Zespole Szkół odbył się już III Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Jezuskowi śpiewajmy”. Od trzech lat ten dzień jest wielkim świętem dla naszej szkoły, ponieważ mamy zaszczyt gościć w naszych progach wielu gości i utalentowanych młodych i starszych ludzi z placówek rozsianych po województwie kujawsko- pomorskim.
Ten radosny dzień odbył się dzięki wsparciu organu prowadzącego Starostwu Powiatowemu oraz Parafii pod wezwaniem Św. Mikołaja Biskupa w Chełmży, której proboszcz ks. Kanonik Krzysztof Badowski objął od zeszłego roku nad naszym Przeglądem patronat honorowy. To dzięki temu organizatorzy mogli zapewnić upominki oraz posiłki dla przybyłych gości i uczestników przeglądu.
W tym roku wśród uczestników Przeglądu znaleźli się przedstawiciele: Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Pigży, Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu, Domu Pomocy Społecznej w Browinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 im. K. Kirejczyka w Grudziądzu, Zespółu Placówek Rewalidacyjno- Wychowawczych w Grudziądzu, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dębowej Łące, Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu, Środowiskowego Dom Samopomocy w Chełmży oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Chełmży. Usłyszeliśmy nie tylko znane wszystkim kolędy, ale również piękne rzadko słyszane, bądź nieznane pastorałki. Wokalistom często towarzyszyły instrumenty takie jak dzwonki, gitary, bongosy, akordeon, instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Reprezentantem naszej szkoły w Przeglądzie był Maciej Grajewski, który zachwycił wszystkich wykonaniem dwóch pastorałek pt. „O gwiazdo betlejemska” i „Mroźna cisza”. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali oczywiście upominki. Dodatkowo podobnie, jak w zeszłym roku Dyrektor Hanna Jeżewska nagrodziła najmłodszego i najstarszego uczestnika Przeglądu. Najmłodszą wokalistką okazała się Natalia Leśniak, która reprezentowała Zespół Szkół nr 6 w Toruniu, zaś w najbardziej sędziwym wieku był Pan Aleksander Tokć z Domu Pomocy Społecznej w Browinie. Spotkanie upłynęło w miłej, przyjaznej i radosnej atmosferze. W przerwie występów wszyscy zaproszeni goście mogli skorzystać z pysznego poczęstunku przygotowanego przez Kasię, Dawida i dwóch Patryków uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką wychowawcy Pani Katarzyny Stankowskiej. Zaś na pożegnanie nasze Panie kucharki przygotowały dla wszystkich pyszną rozgrzewającą zupę.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym za cudowną atmosferę i zapraszają już za rok do kolejnego wspólnego kolędowania.
Ewelina Sadolewska, Anna Zatorska
Rocznica wyzwolenia miasta
"Da Bóg nam kiedyś zasiąść w Polsce wolnej,Od żyta złotej, od lasów szumiącej, Da Bóg, a przyjdzie dzień nieustający dla srebrnych pługów udręki mozolnej."
Jan Lechoń
W poniedziałek, 23 stycznia, odbył się w naszej szkole apel upamiętniający rocznice wyzwolenia naszego miasta, spod okupacji niemieckiej (21 stycznia 1920r.) i hitlerowskiej (24 stycznia 1944r.).Podczas uroczystości uczniowie dowiedzieli się jakich prześladowań doznawali mieszkańcy Chełmży od oddziałów Grenzschutza. Poznali sylwetki słynnych chełmżan - ks. Józefa Wryczy, ks. dziekana Fryntkowskiego, burmistrza Bronisława Kurzętkowskiego, lekarza Stanisława Pilatowskiego, majora Sowińskiego i ich rolę w odbudowie miasta. Prowadzący uświadomili zebranym, że Chełmża bardzo krótko cieszyła się wolnością. Koszmar hitlerowskiej okupacji, która zalała nasz kraj po 1939 r. trwał aż do 24 stycznia 1945r..
P. Marek Wierzbowski dziękuje uczennicom Justynie Lis, Weronice Mikołajczyk, Jagodzie Stasiewskiej i Roksanie Wąsik za pomoc w zorganizowaniu apelu.
Hanna Wierzbowska
ANIOŁKI SPRZĄTAJĄ W ... STAROSTWIE
„My jesteśmy Kolędnicy, przybywamy wprost z ulicy, gdzie mróz tęgi trzyma mocno, by Wam szopkę noworoczną, nowoczesną szopkę szkolną tu przedstawić jeśli wolno z życzeniami” – tymi słowami przywitali pracowników Starostwa Powiatowego w Toruniu Kolędnicy. Szkolni kolędnicy w przedstawieniu zatytułowanym „Aniołki sprzątają”” staropolskim zwyczajem ze śpiewem na ustach i prawdziwym przytupem w dniu 10 stycznia w sali konferencyjnej zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży. Śliczne Maluchy-Aniołki sprzątały i przygotowywały się na przyjście Kolędników. Natomiast - Turoń, Pasterz z gwiazdą, Anioły, Śmierć i Diabeł - to postaci tegorocznej szopki, która została przygotowana przez Panie nauczycielki: Grażynę Nitzler i Ewelinę Sadolewską. Przedstawienie jasełkowe obfitowało w popisy taneczne i śpiew, a wszystko to przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Widownie licznie zgromadzoną niezwykle rozbawiły Diabełek prowadzący Kolędników, Śmierć kosząca pracowników, śpiewające kolędy Anioły, grający pasterze. Do naszego kolędniczego chóru dołączyli także z wielkim zaangażowaniem licznie zgromadzeni pracownicy. Pracownicy Starostwa zostali również obdarowania noworocznymi upominkami, które zostały przygotowane przez Panią Annę Zatorska wraz z młodzieżą ze Szkoły Przysposabiającą do Pracy. Nasi mili kolędnicy składają nam życzenia noworoczne z serca płynące , szczere i gorące, a my życzymy im wspaniałym występów i serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę, w której mogliśmy wszyscy uczestniczyć, poczuć radość i moc naszych tradycji i wspólnego kolędowania.
Anna Grzybowska - Starostwo Powiatu Torunskiego
Klub Absolwenta – karnawał 2017
W poniedziałek 9 stycznia odbyło się kolejne spotkanie ramach Klubu Absolwenta. Tym razem upłynęło przy dźwiękach muzyki, która wprowadziła nas w czas karnawałowych zabaw. Dzięki przygotowanym rekwizytom na Sali szybko zrobiło się kolorowo, a barwne korowody tancerzy pomknęły po parkiecie. Przerywnikiem w zabawie, było wspólne spotkanie przy biesiadnym stole, które obfitowało w słodycze i napoje, a dla bardziej wymagających zaparzono kawę. Po krótkim odpoczynku ponownie wróciliśmy na parkiet, a dzięki skocznym rytmom szybko udało się nam zgubić wcześniej ,,zjedzone” kalorie. Jak zwykle czas rozstania przyszedł zbyt szybko! Rozstawaliśmy się jednak z nadzieją, że to nie ostatnia wspólna zabawa podczas tego karnawału, który w tym roku jest wyjątkowo długi i trwa do końca lutego. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkanie w lutym.
Organizatorzy Marzena Ptasznik, Jacek Murawski oraz Ewelina Sadolewska i Agnieszka Mysłowiecka
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie