W ramach wychowania fizycznego nasi uczniowie biorą udział w zajęciach na basenie co sprawia wszystkim olbrzymią radość.
ZAJĘCIA NA BASENIE
- 4
PIKNIK W OGRODZIE PARAFIALNYM
Kolejny piknik w ogrodzie parafialnym za nami. Piękna pogoda i wesoła atmosfera pozwoliły nam bawić się świetnie. Dziękujemy księdzu proboszczowi za zaproszenie.
6
Zbiórka na misję
W październiku pomagamy kolejny raz misji w Zambii , zebrane pieniądze przekażemy ks. Wojtkowi Łapczyńskiemu i jego podopiecznym. Wystarczy przyjść do świetlicy , mieć 2 zł i pomóc.
Na wszystkich , którzy pomogą czeka niespodzianka.
Liczymy na Was. O wynikach zbiórki poinformujemy po skończonej akcji.
Pamiętajcie warto pomagać!!!
Dobro powraca!!!
Pozdrawiamy:
Anna Zatorska
Klaudia Liczkowska
KALENDARZ SZKOLNYCH WYDARZEŃ
KALENDARZ SZKOLNYCH WYDARZEŃ
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki dziś z tej okazji wybrały się do kina. A na deser zajadały pyszne gofry z bitą śmietana i owocami. Było wesoło i pysznie!!!
3
ZABAWA ZE SZTUKĄ
Ruszyła II edycja projektu „Zabawa Sztuką”, w której nasze przedszkole bierze aktywny udział. Zapowiada się kreatywna i pełna emocji zabawa! 🖌
URODZINY KACPRA
Tym razem uczniowie 7 ZET przygotowali kolorową galaretkę owocową z okazji urodzin Kacpra. Na przyjęcie urodzinowe przybyło wielu ważnych gości by odśpiewać wspólnie Sto lat dla swojego kolegi.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15. 09.2021 Obchodziliśmy🟡🟢 Międzynarodowy Dzień Kropki,🟣🔴 czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. 🧸W naszej szkole przedszkolaki od samego rana odkrywały swoje talenty, poznawały swoje mocne strony: szukając kropek, przeliczając je, utrwalając kolory, malując, śpiewając i tańcząc. Zresztą zobaczcie sami jak było kolorowo i wesoło!!! 😊🧸🥳
8
PODZĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W KONKURSIE
Wiktor Rybacki, uczeń SPdPB pod opieką Pana Marka Wierzbowskiego wziął udział w konkursie "Polskie serce pękło. Katyń 1940" . Podziękowania za udział dla Wiktora od Marszałka Sejmu prezentujemy poniżej. Serdecznie gratulujemy!!!
KRAINA ZMYSŁÓW
Miło nam poinformować, że uczniowie Zespołów Edukacyjno- Terapeutycznych, klas I-III Szkoły Podstawowej oraz uczestnicy zajeć rewalidacyjno- wychowawczych będą brać udział w tym roku szkolnym w zajęciach w ramach ogólnopolskiej innowacji pedagogicznej- "Kraina zmysłów- sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam".
BEZPŁATNA ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
KULINARNE URODZINY
Uczniowie klasy 7ZET przygotowali dla swojej koleżanki gofrowy tort urodzinowy. Każdy miał swój wkład w tworzenie tego przysmaku, który był urodzinowym prezentem ulubionym przysmakiem Magdy.
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI
Coroczne spotkanie z policjantem w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły.
SPOTKANIE Z KOORDYNATOREM WWRD
Dnia 16 września o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy rodziców (opiekunów) dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka na spotkanie w naszej szkole.
POMAGAMY ZWIERZĘTOM
W ramach międzyszkolnego projektu " Z integracją na wesoło" znowu pomagamy zwierzętom. Szczegóły akcji chętnie przedstawi p. Ewelina Sadolewska. Zachęcamy do pomagania!!!
Zmiana organizacji pracy szkoły
Od nowego roku szkolnego 2021/2022 następuje zmiana pracy szkoły. Poniżej tabela z godzinami rozpoczęcia i zakończenia lekcji.
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla wszystkich uczniów odbędzie się 1 września 2021r. o następujących godzinach:
- Klasy I-V i zespoły edukacyjne o godzinie 10.00.
- Klasy VI-VIII, Spdp oraz szkoła branżowa o godzinie 11.00.
W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 01.09.2021r. nie będą realizowane dowozy uczniów.
INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ UCZNIÓW
Witam, Szanowni Państwo przesyłam Państwu informacje MEiN dotyczące możliwości szczepień uczniów w wieku 12-18 lat:
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
• zgodę rodzica,
• kwestionariusz,
• kwalifikację lekarza,
• szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach:
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
• I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
• II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
• III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców.
Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Departament Informacji i Promocji
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie